Odlični Tondach do uvjerljive pobjede

4. NL – središte 16 kolo: Tondach – Sutla Laduč 6:0

U 16. kolu 4. NL središte Tondach je dočekao Sutlu Laduč. Bila je to prilika za nastavak dobrog niza, jer Tondach do ove utakmice nije izgubio 5 zaredom. U tri domaća ogleda su slavili, a sa gostujućih terena donijeli dva puta po bod. Tondach je dominirao u prvih 45 minuta, imao nekoliko vrlo dobrih prilika, a do vodstva su stigli u 43. minuti kada je kazneni udarac realizirao Frtalj. Do penala je došlo kada je Pasariček sa 6 metara pucao po golu nakon ubačaja, a lopta je u ruku pogodila Turka. Vrlo brzo u nastavku Tondach dolazi do 2:0. U 51. minuti na lijevoj se strani našao Loren Jurina i iskosa sa 10-tak metara pogodio za 2:0. Najljepša akcija u 55. minuti rezultirala je sa 3:0. Čehulić i Pasariček odigrali su dupli pas, Čehulić na kraju nesebično daje za Pasaričeka, koji sa 5 metara pogađa za 3:0. Već u 59. minuti nakon što Goričar brani udarac Frtalju, odbijanac u mrežu posprema L. Jurina za 4:0. U 72. minuti Borovčak je sa 15 metara također svladao Goričara za već 5:0, a u 75. L. Jurina zabija svoj treći gol za 6:0.