Loš ulazak u utakmicu koštao Zabok boljeg rezultata na Gripama

21. kolo Hrvatski telekom Premijer lige košarkaša Hrvatske, Split – ZABOK 82:64

Košarkaši Spita slavili su na svom parketu protiv Zaboka s uvjerljivih 18 koševa razlike (82:64). Boljeg rezultata Zabok je koštao loš ulaz u utakmicu. Nakon Črnjevićeve trice za 4:3, Zabok je četiri minute ostao bez koša, a domaći su preko raspoloženog Marčinkovića već u 5. minuti otišli na +9 (12:3). Njihovo napredovanje nakratko je tricom prekinuo Tomas (12:6), no razigrao se tada kod domaćih Kalajžić, pa je Zabok nakon prvih deset minuta već imao 13 koševa manjka (24:11).

Cobbins polaganjem na ulasku u drugu četvrtinu povisuje na +15 (26:11), a onda Zabok na krilima Prolete i Lisice u 15. minuti spušta na -8 (34:26), da bi na „veliki odmor“ domaćin otišao s 11 koševa viška (47:36).

Ponovno je Cobbins na početku treće četvrtine podigao na +15 (50:35), no onda je slijedio dobar period Zaboka, kojeg je tricom pokrenuo Radovčić. Zabok se nakon toga posložio i u 26. minuti na semaforu je stajalo 54:48, samo šest koševa viška za domaće. No onda je Proleti dosuđen nepostojeći faul u napadu, Kalajžić i Kedžo pokrenuli su domaći, da bi nakon trice Gabrića sa sirenom na semaforu stajalo 63:50, pred ulazak  u zadnjih deset minuta utakmice.

Zabok se nije više uspio ozbiljnije približiti, a oba trenera su u zadnjim minutama dali priliku svim igračima.

Uz 14 koševa i po 9 skokova i asistencija domaće je predvodio Pavle Marčinković, dok je Mate Kalajžić uz 17 koševa upisao i 5 skokova, Mateo Kedžo ubacio je 14 koševa, dok je Mike Cobbins imao double-double učinak od po 10 koševa i skokova. Kod Zabok Krešimir Radovčić upisao je 14 koševa, a Šime Lisica 12 koševa i 7 skokova.

U subotu u 18 sati protiv Bosca

Zabok se od regularnog dijela sezone oprašta na domaćem parketu protiv Bosca. Pobjeda u ovoj utakmici Zabočanima u svim scenarijima donosi play-off. Žuti su apsolutni favorit, Bosco je već davno otpisan i vraća se u jedinstvenu prvu ligu. No nikako se ova momčad ne smije podcijeniti, već ju treba ozbiljno shvatiti i pobjeda Zaboka ne bi trebala biti upitna. Utakmica se iznimno igra u 18 sati, kao i sve utakmice zadnjeg kola regularnog dijela . Dođite pozdraviti košarkaše Zaboka za sve dobro učinjeno u ovoj sezoni i podržati ih na putu prema play-offu.

SPLIT  - ZABOK 82:64 (24:11, 22:24, 17:15, 19:14)

SPLIT: mala dvorana SC Gripe, GLEDATELJA: 600, SUCI: Dožai (Zagreb), Hordov (Zadar) i Bajramović (Dubrovnik).

SPLIT: Kalajžić 17 (5-7), Rebić 5, Kedžo 14 (4-6), Gabrić 9, Omrčen, Runjić 11 (4-4), Marčinković 14 (6-6), Jukić, Vrgoč 2, Cobbins 10 (0-2). TRENER: Ante Grgurević

ZABOK: Martinko, Lisica 12 (5-6), Radovčić 14 (4-4), Tomas 7 (2-2), Galić, Črnjević 7 (2-2), Ćutuk 2, Anzulović 4, Tuđen, Proleta 10 (0-2), Jambrović, Batur 8 (1-1). TRENER: Ivan Tomas

SLOBODNA BACANJA: Split: 19/25 (76%); Zabok: 14/17 (82%)

DVICA: Split: 24/38 (63%); Zabok: 13/33 (39%)

TRICA: Split: 5/19 (26%) (Gabrić 3, Rebić, Runjić); Zabok: 8/26 (31%) (Radovčić 2, Proleta 2, Lisica, Tomas, Črnjević, Batur)

SKOKOVI: Split: 41 (31+10) (Cobbins 10, Marčinković 9, Kalajžić 5, …); Zabok: 27 (19+8) (Lisica 7, Tomas 4, Batur 4, …)

ASISTENCIJE: Split: 22 (Marčinković 9, Gabrić 3, …); Zabok: 16 (Anzulović 5, Proleta 3, …)

VALORIZACIJA: Split: 108 (Marčinković 24, Cobbins 22, Kalajžić 16, Kedžo 14, …); Zabok: 58 (Lisica 13, Črnjević 12, …)