[KOJA POBJEDA] Zagorec deklasirao Orijent usred Krimeje!

21. kolo III. HNL-zapad, Orijent – ZAGOREC 0:5

Nogometaši Zagorca na krilima Matije Smrekara ostvarili su prvu proljetnu pobjedu i to kakvu. Na Krimeji su Krapinčani slavili protiv trećeplasiranog Orijenta rezultatom 5:0 i tako su Riječanima uzvratili za neugodan poraz od 1:4, jesenas u Krapini.

Nakon dvije poluprilike domaćih, Zagorec je poveo u 19. minuti. Smrekar se ubacio iza leđa domaće obrane i poentirao za 0:1. Pet minute kasnije domaći vratar Herman nespretno dodaje loptu Smrekaru, a ovaj kao da je iznenađen poklonom i promašuje prazna vrata. U 28. minuti Smrekar pokušava sa 17 metara, ali je zamalo neprecizan. Igrala se 37. minuta kada je Andrić srušio Majcenića za najstrožu kaznu, no Smrekar promašuje i puca pokraj gola.

U nastavku su domaći malo živnuli, ali vrlo brzo prekinuo ih je novi pogodaka Smrekara. U 52. minuti Poljak osvaja loptu i upošljava Smrekara kojem nije bilo teško povisiti na 0:2. Domaći imaju dvije dobre prilike preko Monjca u 60. i Iličića u 63. no nisu zabili. U 79. minuti na sceni je ponovno aktivni Poljak koji odlično ubacuje iz slobodnjaka, a Perić glavom povisuje na 0:3. Tri minute kasnije nesigurni domaći vratar Herman napucava Smrekara od kojeg se lopta odbija u gol za 0:4. Točku na stavio je Kanceljak, tek što je ušao u igru, nakon što ga je efektno petom poslužio najbolji igrač utakmice, Matija Smrekar.

Ova sjajna pobjeda sigurno će dodatno podići samopouzdanje nogometaša Zagorca, koje u idućem kolu u Podgori očekuje utakmica protiv Maksimira. Petarda na Krimeji najbolja je pozivnica da se tribine popune u što većem broju.

ORIJENT  1919 – ZAGOREC 0:5 (0:1)

RIJEKA: igralište Krimeja, GLEDATELJA: 800, SUCI: Čulina, Maloča i Bošnjak (svi iz Zagreba).

STRIJELCI: 0:1 Smrekar 19', 0:2 Smrekar 51', 0:3 Perić 79', 0:4 Smrekar 82', 0:5 Kanceljak 88'.

ORIJENT: Herman, Jergović, Andrić, Žeželj, Gerc, Iličić (74' Mohorovičić), Weitzer, Travaglia, Monja, Srznetić (53' Fumić), Vidas (80' Fatić). TRENER: Marin Mikac

ZAGOREC: Babić, Puklin, Perić, Postonjski (87' Kanceljak), Kunštek (90' Sambol), Smrekar, Hoić, Majcenić, Turniški (70' Marjanović), Poljak, Landripet. TRENER: Kristijan Mitrečić

Dubrava Tim kabel – Jarun 4:1

Parovi 22. kola: ZAGOREC – Maksimir (subota 23.3. u 15.30 sati), Jadran-Poreč – Orijent 1919,               Jarun – Novigrad, Trnje – HAŠK, D. Selo – Vinogradar, Špansko – Vrbovec, Kurilovec – Krk,                        Ponikve - Zagreb

Kolnici su mjestimice vlažni i skliski u Gorskom kotaru i Primorju, a na cestama u gorju mogući su odroni. U ostalom dijelu zemlje vozi se uz povoljne vremenske uvjete bez posebnih ograničenja.   Povremeni zastoji i vožnja u koloni mogući s...