[KICKBOXING TURNIR „POPOVAČA OPEN“] Svestrana Antonela Cesarec briljirala

U Popovači je održan kickboxing turnir u disciplinama pointfighting za sve uzraste, kao i u disciplinama light contact i kick light

U organizaciji KBK Moslavac iz Popovače, održan je kickboxing turnir u disciplinama pointfighting za sve uzraste, kao i u disciplanam light contact i kick light.

Po običaju zagorski klubovi bili su najbrojniji u pointifighitngu. Ovaj puta medalje su u pointfightingu dobili svi natjecatelji izuzev u kategorijama -47 i +47 kg u konkurenciji mlađih kadetkinja i mlađih kadeta. Iz tog razloga u najvrijejednija zagorska ostvaranja spadaju zlata Lorene Zebet (BTI) kod mlađih kadetkinja u kategoriji do 47 kg i u istoj konkurenciji Antonele Cesarec (Krapina). Obje su na putu do zlata imale po tri meča. Antonela Cesarec proglašena je za najbolju mlađu kadetkinja turnira, a Lorena Zeba u tom je poretku bila druga. Antonela je slavila u još dvije kategorije u konkurenciji starijih kadetkinja, gdje je također bila zlatna, i to u kategoriji do 55 kg i Grandchampion. U oba finala sastala se s Leonom Bartolin iz Ninje Zabok, koja se ovaj puta morala zadovoljiti s dva srebra. Tako je Antonela proglašena i najboljim starijom kadetkinjom turnira, a njena klupka kolegica Ema Krošlin koja je pobijedila u kategoriji do 60 kg, bila je druga u toj konkurenciji.

U konkurenciji dječaka i djevojčica početnica Nikola Vukić (Ninja) bio je prvi u kategoriji do 28 kg, a Lada Vukić (Ninja) druga u kategoriji do 21 kg. Kod dječaka Riko Ljubić (BTI) bio je drugi u kategoriji do 25 kg. Kod mlađih kadeta početnika održala se samo jedna kategorija (-32 kg) u koju su nastupila dva borca Ninje, s time da je Gabrijel Latin bio prvi, a Julian Vukić drugi. Oba ova natjecatelja Ninje nastupila su i u konkurenciji mlađih kadeta, s time da je Julian bio drugi u kategroji do -28 kg, a Gabrijel treći u kategoriji -32 kg, a njihova klupska kolegica Elena Čvek bila je treća u kategoriji d0 42 kg. Leonarado Čvek je u konkurenciji starijih kadeta nastupio u kategoriji do 52 kg gdje je bio prvi, dok je u kategoriji do 57 kg drugi. Kod starijih kadetkinja druga mjesta osvojile su Leonarda Deak (BTI) u kategoriji do 46 kg i Lucija Antolić (Krapina) u kategoriji do 60 kg.

U konkurenciji juniorki Helena Sandra Tkalčević (BTI), bila je prva u kategoriji do 65 kg. Helena Sandra Tkalčević nastupila je i u disciplini light contact, gdje je u istoj kategoriji odnijela pobjedu i u ovoj disciplini, dok je Leonardo Čvek (Ninja) bio drugi u kategoriji do 52 kg.
Ekipno je u pointfighitngu prvo mjesto osvojio KBK Jastreb, Ninja iz Zaboka bila je četvrta, Krapina sedma, a BTI osmi.

Zbog vjetra, zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I. skupina vozila) na cestama: -Jadranska magistrala (DC8) između Bakra i Novog Vinodolskog; -A7 čvor Draga-čvor Šmrika; -LC58107 Križišće-Kraljevica...