Hat-trick Prijića za pobjedu lidera u Krapini

Odigrano 18. kolo III. HNL-zapad, ZAGOREC – Vinogradar 2:4

Pomalo očekivano, Zagorec je porazom otvorio nastavak sezone u III. HNL-zapad. Lider Vinogradar jednostavno je bio bolji i zahvaljujući prvom topniku lige, kuće se u Mladinu vraća s tri boda. Na kraju utakmice na semaforu je stajalo 2:4.

Zagorec se dobro nosio s liderom u prvom dijelu, koji je ipak bio bolji i u prvom dijelu. Nakon dvije ozbiljne prijetnje Čakaruna, Landripet u 38. minuti ruši Povrženića na rubu kaznenog prostora, a sudac Dadić pokazuje na bijelu točku. Loptu uzima Prijić i sigurno poentira za 0:1. No četiri minute kasnije Majcenić koristi dobru dubinsku loptu Postonjskog i pogađa za 1:1.

Domaći su se držali do 57. minute, a onda je velemajstor Igor Prijić u razmaku od devet minuta postigao dva pogotka, a nakon toga je efektno poentirao i mladi Kelava i sudbina Zagorca što se tiče bodova bila je zapečaćena. Tek je Sedak dvije minute prije kraja uspio smanjiti na 2:4.

Krapinčane sada čeka gostovanje u Vrbovcu, koji im je jesenski dužnik, jer je jesenas u Krapini slavio s 3:2.

ZAGOREC – VINOGRADAR 2:4 (1:1)

KRAPINA: ŠRC Podgora, GLEDATELJA: 150, SUCI: Dadić, Radić, Rašić (svi iz Zagreba).

STRIJELCI: 0:1 Prijić 38' (11m), 1:1 Majcenić 42', 1:2 Prijić 57', 1:3 Prijić 66', 1:4 Kelava 71', 2:4 Sedak 86'.

ZAGOREC: Vinceljak, Perić, Konjić (65' Turniški), Postonjski (87'Kovačić), Kunštek, Smrekar, Hoić (65' Marjanović), Majcenić, Poljak, Sedak, Landripet. TRENER: Kristijan Mitrečić

VINGORADAR: Šolčić, Grdenić, Povrženić (70' Džida), Bagarić, Ivkovčić, Kelava (81' Ramčić), Handžić, Čakarun, Prijić (85' Vila), Pavlešić, Mislimi. TRENER: Stjepan Gomerac