Hat-trick Alena Kovačeca u uvjerljivoj pobjedi Jesenja protiv Raba

16. kolo II. Hrvatske malonogometne lige-sjever

Na zahtjev gostiju utakmica Jesenja i Raba odigrana je u četvrtak, a kako u dvorani u Krapini nije bilo slobodnih terimina, Jesenjani su utakmicu odigrali u Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku. Oba sastava u utakmicu su ušla bez svojih prvih „topnika“, domaći bez Matije Majcenića (trećeg strijelca lige), a Rabljani bez Antonia Belobrajdića (drugog strijelca lige). Od početka utakmice Jesenje je bilo bolje, a na poluvrijeme je otišlo s rezultatom 2:0, nakon što su pogotke postigli Osredčeki i Cvilko. Sudbinu Rabljana početkom drugog poluvremena s dva je pogotka zapečatio Alen Kovačec, i isti je igrač u 30. minuti postigao hat-trick za vodstvo Jesenja od 6:0. Preostala dva pogotka za domaće postigli su Švaljek i J. Habjanec. Gosti nisu uspjeli postići pogodak iz igre, ali su u posljednjoj minuti ipak postigli pogodak preko kapetana Pičuljana, koji je bio precizan iz deseterca za konačnih 7:1.

Jesenjani su nakon 16. kola u vodstvu, ali s utakmicom manje u odnosu na Bjelovaru. U idućem kolu Jesenje gostuje kod Petrinjčice, gdje ne bi smjelo biti problema, a onda u posljednjem kolu Jesenjani dočekuju Bjelovar u derbiju prvenstva koji će odlučiti koja će momčad u kvalifikacije za popunu I. HMNL.

JESENJE – RAB 7:1 (2:0)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 50, SUCI: Malbašić (D. Selo) i Roksa (Farkašić).

STRIJELCI: 1:0 Osredečki 8', 2:0 Cvilko 9', 3:0 A. Kovačec 21', 4:0 A. Kovačec 23', 5:0 Švaljek 24', 6:0 A. Kovačec 30', 7:0 J. Habjanec 40', 7:1 Pičuljan 40' (10 m).

JESENJE: Končevski, A. Kovačec, Presečki, Švaljek, Vincelj, M. Habjanec, Cvilko, Osredečki, J. Habjanec, Veverec. TRENER: Damir Repinc

RAB: Petrović, Pećarina, Pičuljan, Vučetić, Buza-Vidas, Mijić, Sporiš, Šanić, Dedić. TRENER: Stjepan Boban.