Gosti zabili pet komada

4. NL – središte skupina A: 27. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Golubovec 0:5

U 27. kolu 4. NL središte skupina A, u zagorskom derbiju Rudar DZ je dočekao Golubovec. I jednima i drugima bio je to drugi zagorski derbi u četiri dana. Rudar DZ je u srijedu slavio kod Ivančica, a Golubovec je pobijedio kod kuće Stražu. U ovu je utakmicu Golubovec ušao ranim vodstvom. Robert Kuharić je pritisnuo zadnju crtu obrane domaćina, stoper i golman Gelo nisu najbolje reagirali, Gelo je izašao van svog prostora i loše glavom odigrao, zapravo na Darija Bobeka, koji to koristi i pogađa za 0:1. Gosti nastavljaju sa visokim pritiskom, a domaćini sa greškama. U 25. minuti Gelo oklijeva sa ispucavanje, pa mu D. Bobek uzima loptu, daje za R. Kuharića, koji pogađa za već 0:2. Kuharić je pokušao i iz slobodnjaka sa 25 metara, ali pored gola, a Gelo je obranio prilike R. Kuhariću, D. Bobeku i Patriku Behinu. Ipak, u 29. minuti već je 0:3. Kuharić je zadržao jednu dubinsku loptu, dao za Silvija Vukića, koji ubacuje na drugu, gdje D. Bobek glavom pogađa mrežu. U 45. minuti D. Bobek je zabio i za 0:4. Nakon što je Lovro Horvat Vuk izveo aut, R. Kuharić mu je vrati loptu, ovaj ubacio, a Bobek glavom zabio. Jedno od boljih poluvremena Golubovca, a domaćin dva pokušaja iz daljine bez preciznosti. Nastavak je bio nešto mirniji. R. Kuharić je imao sjajnu priliku ali je pogodio prečku. Domaćini su imali više pokušaja, no Filip Škvorc je sve obranio. Točku na i stavio je Silvio Vukić u 59. minuti, kada je od prečka pogodio za konačnih 0:5. U 28. kolu Rudar DZ gostuje kod Ilovca, dok Golubovec dočekuje Polet (SK). Golubovec bi u srijedu trebao odigrati i neodigranu utakmicu 19. kola kod Ilovca, no u klubu su nam potvrdili kako definitivno neće putovati na tu utakmicu, ponovno iskazavši ogromno nezadovoljstvo odlukom nadležnih tijela, a vezano za tu utakmicu.

4. NL – središte, skupina A, 27. kolo

RUDAR DZ – GOLUBOVEC 0:5 (0:4)

SUCI: Gojani, Maleš, Lozić;  GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 D. Bobek 5', 0:2 R. Kuharić 25', 0:3 D. Bobek 29', 0:4 D. Bobek 45', 0:5 Vukić 59'

RUDAR DZ: Gelo (46' Marković), Njoh, Čopec, Mutak, Vincelj, Batinić, Martinić (46' Papak), Benković (46' Rebernjak), Tomek, Tumpić, Tisanić; trener: Tomica Vincelj

GOLUBOVEC: Škvorc, Horvat Vuk (56' N. Bobek Brus), Mat. Bobek, Tepuš, N. Bobek, D. Bobek, R. Kuharić, Kanceljak, P. Behin (56' M. Behin), Vukić, Mar. Bobek; trener: Tomislav Škudar