Golubovec u nadoknadi do sva tri boda

1. ŽNL 8. kolo: Golubovec – Zagorec VT 2:1

U 8. kolu 1. zagorske lige u Golubovec je u drugoj domaćoj utakmici zaredom dočekao Zagorec VT. Obje su ekipe krenule lošije od očekivanog, ali se dižu i ovo je bila utakmica, koja je nekome mogla donijeti još lakše disanje u nastavku i penjanje prema vrhu. Zanimljivo je da je ovo bio sraz dvije ekipe, koje vode igrači-treneri. Zagorec od početka sezone na taj način vodi Dragutin Tomašković, a Golubovec je nakon ostavke Gašpara Šumige, prije dva kola preuzeo Tomislav Škudar.

Poslon za vodstvo domaćina

Domaćini su krenuli malo agilnije i već u 2. minuti po desnoj se strani probio Marko Poslon i iz kosa pucao pored gola, a u 4. minuti nakon akcij Roberta Kuharića i Ivana Josipovića, iz teške pozicije sa desne strane pucao je Renato Vrbanić, no i ovaj je puta lopta prošla pored gola. Gosti su pred gol malo opasniju loptu uputili u 8. minuti, ali bila je malo preduga za Gorana Dleska, pa je obrana izbacila loptu u korner, iz kojeg nije bilo opasnosti. U 13. minuti vrlo dobra lopta na desnu stranu napada gostiju za Alena Jambrešića, koji oštro nabacuje, ali tik ispred Dleska, obrana domaćina izbija u korner. U 19. minuti Kuharić se odlično otvorio na desnoj strani i pravovremeno dobio loptu, te pokušao iznenaditi Antonija Hržinu, no ovaj je odbio loptu u korner. Nakon tog kornera obrana je otklonila opasnost novim izbacivanjem u korner, a nakon njega Golubovec dolazi do vodstva.

U gužvi nakon nabacivanja najbolje se snašao Poslon i sa 7-8 metara pogodio za 1:0. U 22. minuti Nikola Bobek puca sa 20 metara, ali preko gola gostujućeg golmana Hržine. U 26. minuti kontra za domaćina po desnoj strani. Bilo je puno prostora, Josipović je gurnuo za Renata Vrbanića, koji lijepo vara čuvara, ali iz vrlo dobre situacije puca preko gola. U 34. minuti Dragutin Tomašković je uzeo jednu loptu duboko u polovici domaćina, prošao jednog igrača, ušao u kazneni prostor i s desne strane pucao, ali Matija Žuliček brani nogom. Na drugoj strani u 36. minuti u velikoj se prilici našao Poslon, koji je nakon udarca izvana i odbijanja lopte sa samo 3 metra loše reagirao, pa je Hržina obranio udarac.

U uzbudljivom nastavku domaćini do pobjede u zadnjim trenutcima

Odmah u prvim sekundama nastavka Josipović oduzima jednu loptu obrani gostiju na lijevoj strani i pokušava povratnu za Nikolu Bobeka, ali je malo neprecizan pa od ozbiljnije prilike nema ništa. Na drugoj strani udarac sa 25 metara iskušava Alen Jambrešić u 51. minuti, ali je neprecizan. U 54. minuti po lijevoj strani se probio Josipović, i dosta iskosa pucao, ali Hržina je bio siguran. U 59. minuti na lijevoj se strani našao Tomašković, ali mu je lopta kod ubačaja prešla malo preko noge, pa je završila na mreži. U 61. minuti po lijevoj se strani probio Dlesk i oštru ubacio, no udarac Alena Jambrešića je blokiran, a u nastavku akcije suđen je prekršaj u napadu, iako je Žuliček ionako uhvatio loptu.

U 71. minuti najbolja prilika za goste. Dlesk je pobjegao po lijevoj strani, i iako iz teške situacije odlično pucao i pogodio stativu. U 74. minuti Tomašković pokušava iz slobodnog udarac sa 25 metara malo s desne strane, no pogađa živi zid i traži igranje rukom kod te intervencije domaćina, no sudac nije tako mislio. U 77. minuti Josipović je na jednu loptu stigao prije Danijela Kovačeka, sjurio se pred Hržinu, koji ga ruši za kazneni udarac. No, Hržina sjajno brani udarac Marka Kanceljaka, pa ostaje 1:0. I kako to obično biva, stiže kazna. U 82. minuti nakon par odbijanja lopta dolazi do Tomaškovića, koji puca sa 20-tak metara malo iskosa s desne strane i sjajno pogađa za 1:1. U 87. minuti za domaćine se po desnoj strani probio Josipović i nabacio, a Nikola Bobek je pucao glavom sa 13 metara, malo preko gola. U 88. minuti jedan lopta upućena prema Hržini se odbila od nekoga i promijenila smjer, ali se golman gostiju uspio vratiti i uhvatiti ju. U 90. minuti Kuharić se probio po desnoj strani, ali je njegov ubačaj zapeo u prometu. No, u 2. minuti sučeva nadoknade Kuharić bježi po lijevoj strani puca ili dodaje teško je prosuditi, no pred golom je i Nikola Bobek i gura loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Tomislav Škudar trener NK Golubovec:

''Teška utakmica, užas! Znali smo da je Zagorec vrlo dobra ekipe zbog prošlotjedne pobjede 6:1 protiv Stubice, ali mi znamo svije kvalitete. Znamo da smo bolja momčad nego je to bilo do sad sa 8 bodova. Mislim da ćemo odsada konkurirati samo za vrh, a kad nam se vrate ozlijeđeni igrači da će biti još puno bolje.''

Dragutin Tomašković, trener NK Zagorec VT:

''Mislim da je bila izjednačena tekma sa obje strane. Domaći je pokazao malo više volje i želje, na kraju i umijeća. Izjednačena utakmica, ali ipak u 91. minuti domaćin zasluženi pobjeđuje.''

Zbog jakog vjetra na Jadranskoj magistrali (DC8) između Senja i Svete Marije Magdalene zabranjen je promet za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupinu vozila), a između Novog Vinodolskog i Senja dodatno je zabrana za dost...