DRAMA U ZABOKU: Večerašnju utakmicu odlučila jedna lopta

U odličnoj košarkaškoj utakmici s dramatičnim završetkom Zabok je poražen na svom parketu od Šibenke rezultatom 70:72. Bio je to pravi košarkaški rat, borba za svaku loptu u kojoj su na kraju više sreće i mirnoće imali vrlo brzi i agresivni gosti. Odlučivala je doslovno jedna lopta, a ona je otišla na stranu Šibenke.

Zabok je sjajno otvorio utakmicu sa četiri trice (dvije Rebić, po jednu Neal i Cinac) i nakon samo dvije i pol minute igre na semaforu je stajalo 12:0. Još je do gore izgledalo za goste kad je Savić u 5. minuti s linije slobodnih bacanja doveo Zabok do 17 koševa viška (19:2). Šibenka je okrenula na zonu i u 9. minuti uspjela se spustiti na -8 (21:13), da bi prva četvrtina završila rezultatom 22:13.

Prvi dio druge četvrtine protekao je u ravnopravnoj igri, a onda su se gosti počeli polako približavati Zaboku pa je tako Lukić u 18. minuti s linije slobodnih bacanja doveo goste do samo tri koša zaostatka (34:31). U završnici druge četvrtine nakratko se probudio Cinac, pa je Zabok na „veliki odmor“ prenio devet koševa viška (44:35).

Treću četvrtinu s dvije je trice otvorio Savić, Zabok je ponovno uhvatio ritam i u 24. minuti imao lijepih +14 (54:40) nakon dva pogođena slobodna bacanja Tomića. Za samo četiri minute igre gosti odgovoraju serijom od 12:0 koju polaganjem završava Skorić i dolaze do samo dva koša manjka (54:52). Krajem treće četvrtine Zabok je konačno dočekao Buljevića koji je serijom od pet koševa svojoj momčadi donio sedam koševa prednosti prije zadnjih deset minuta igre (59:52).

Sjajni Pleadin serijom od 10 koševa vratio je stvari na početak u 32. minuti utakmice (62:62) i već se tada nazirala drama. Do svog prvog vodstva u utakmici gosti su došli u 36. minuti nakon polaganja kapetana Klarina (63:64) i dramatična završnica već se nazirala. Zabok je dvije minute prije kraja imao minimalno vodstvo (67:66), a onda je slijedilo nadmudrivanje s linije slobodnih bacanja. Samo četrnaest sekundi prije kraja Cinac pogađa oba slobodna bacanja za 70:71. Osam sekundi prije kraja Skorić pogađa jedno slobodno bacanja za 70:72. Tomas zove minutu odmora, igra se akcija na tricu Savića koji sekundu prije kraja pozicije, ali sreća mu je okrenula leđa i bodovi su otputovali u Šibenik. Domaći su izašli u susret gostima koji putuju u Novi Sada na odigravanje utakmica ABA 2 lige. To je možda bili i ključno jer su Šibenčani imali dan odmora više i u završnici su bili svježiji.

Zabok su s po 15 koševa predvodili Nickolas Neal i Emil Savić, čemu je Neal pridružio 6 asistencija i 3 skoka, a Savić 6 skokova i 4 asistencija. Iako je imao double-double učinak od 12 koševa i 12 skokova Dino Cinac bio je ispod svog nivoa i upravo je njegov jači napadački obol nedostajao Zaboku, no mora se priznati da su ga Šibenčani odlično udvajali. S 21 košem i 6 asistencija Juraj Pleadin bio je prvo ime kod gostiju, a i igrač utakmice. Zanimljivo je da Pleadin imao 75% šuta iz igre, dok je bacanja gađao 0-5, no bio je najbolji kad je bilo najpotrebnije. Marko Lukić upisao je 17 koševa i 5 skokova, a Luka Skorić 15 koševa uz 8 skokova.

ZABOK – ŠIBENKA 70:72 (22:13, 22:22, 15:17, 11:20)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Vovk, Pavičić i Grubišić.

ZABOK: Sikirić 3, Neal 15 (2-2), Cinac 12 (3-4), Tomić 2 (2-2), Šustić, Antonić, Savić 15 (3-4), Črnjević 6 (2-4), Rebić 8 (0-1), Borovčak, Cvitanović 1 (1-2), Buljević 8. TRENER: Ivan Tomas

ŠIBENKA: Skorić 15 (2-4), Lukić 17 (6-6), Klarin 2, Pleadin 21 (0-5), Howard, Foreman 3, Babić 12 (1-1), Perković 2 (2-2), Škugor, Brajković. TRENER: Petar Maleš