E da se igra samo jedno poluvrijeme

4. NL – središte skupina A: 18. kolo: Straža – Devetka 2:2

Straža je u 18. kolu 4. NL središte skupina A dočekala Devetku. Nakon vrijednog, pa i iznenađujućeg boda, osvojenog kod Ravnica, Straža je na krilima tog uspjeha željela i na domaćem terenu stići do dobrog rezultata protiv Devetke. Moramo početi izvještaj sa: 'Straža vodila i opet izgubila dva boda. Krenimo redom. Otvaranje utakmice igra po sredini terena, jedna i druga momčad sa puno trke, agresivnosti, ali i sa puno netočnih dodavanja. Igrala se 10. minuta kada Gal Gajster presijeca jednu loptu na sredini terena, odigrava dijagonalu gdje ju prima David Janžek ,puca sa 16 metara iskosa i pogađa malu mrežicu za vodstvo Straže od 1:0. Nije prošlo ni šest minuta, a Straža vodi 2:0. U 16. minuti golman Devetke Terihaj kratko ispucava loptu koja dolazi do Viktora Berama koji iz prve gura u for Davidu Janžeku, koji ulazi u 16 metara zaobilazi vratara i ovaj ga ruši i to je kazneni udarac. Leo Rodrigues izvodi najstrožu kaznu  i postiže pogodak. Straža do kraja poluvremena dominira i ima gotovu situaciju za postići pogodak. Najbolji igrač utakmice Janžek sa desne strane igrališta sa centra dijagonalno prolazi tri igrača Devetke i sa lijeve strane sa vrha 16 metara daje loptu Rodriguesu koji ostaje sa vratarom jedan na jedan ali se spetljao i promašio gol. Odlično prvo poluvrijeme Straže. Drugo poluvrijeme samo što je krenulo i Devetka smanjuje na 2:1. Igrala se 49. minuta gdje je lopta otišla u aut. Igrači Straže traže aut i dok oni raspravljaju sa sucem, igrači gostiju brzo izvode aut, Barbarić prebacuje loptu glavom gdje na nju natrčava Miličić i sa 14 metara postiže pogodak. Nakon pogotka gostiju igra se malo smirila jer je bilo dosta prekida, a bilo je izmjena sa jedne i druge strane. Nakon jednog centaršuta koji su uputili gosti igrači Straže dolaze u posjed i umjesto da izbiju loptu, petljaju i lopta dolazi na lijevu gdje je sam Miličić, koji ulazi u šesneasterac i sa nekih deset metara daje povratnu gdje na loptu natrčava Barbarić i puca po golu, vratar Straže Drašković odličnom paradom i vrškom prstiju dira loptu međutim ona od stative ulazi u gol. Nevjerojatno ali istinito igrači Devetke dva puta dolaze u šesneasterac Straže i postižu dva pogotka. Od 78. minute Straža je imala i igrača više. Naime, Hrvoje Videc, koji je u igru ušao u 56. minuti, u samo tri minuta zaradio je dva žuta kartona, u 75. i 78., pa je morao na ranije tuširanje. Straža je do kraja utakmice pritisnula goste na njihovu polovicu stvorila tri izgledne prilike (Janžek udarac glavom kraj gola, Josip Petrović iz slobodnog udarca vratar jedva obranio i Viktor Beram udarac sa deset metara vratar obranio). Koliko puta smo već ponavljali, ali moramo opet, da se igra samo 45 minuta Straža bi bila uvjerljivo prva, koliko puta je do sada vodila i na kraju ispustila vodstvo. Smatramo da nije nedostatak snage jer do kraja su pritiskali protivnika, vjerojatno se radi o manjku samopouzdanja. Nadamo se da će u narednim utakmicama sreća se okrenuti na njihovu stranu.

4. NL – središte skupina A, 18. kolo

STRAŽA – DEVETKA 2:2 (2:0)

SUCI: Golub, Tomašić, Peharec   GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 1:0 Janžek 10', 2:0 Rodrigues 16' 11m, 2:1 Miličić 49', 2:2 Barbarić 63'

STRAŽA: Drašković, Kodelič, Gajster, Janžek, Beram, Lira De Oliveira (56' Rafaj), D. Petrović, Rodrigues Da Cruz (88' Pavić), Kampuš (68' Levak), Konjić (66' J. Petrović), Čuček; trener. Miljenko Kunštek

DEVETKA: Terihaj, Andrašec, Lihić, Margić (56' Videc), Vrdoljak, Bosnar, Djevelekaj, Jazvić, Miličić (74' Hajdinjak), Bosak (56' Miklec), Halužan (56' Barbarić); trener Siniša VidaK