Dvije uvjerljive pobjede zabočkih rukometašica

U Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku odigran 9. Krug Međupanijske rukometne lige za mlađe kadetkinje

Iako je trener Zoran Despenić pred utakmice 9. kruga imao puno problema sa sastavljanjem ekipe, zbog bolesti i ozljeda, njegove odabranice bez problema su izborile dvije i više nego uvjerljive pobjede. Prvo je rezultatom 29:20 savladana Bistra, koju vodi poznata zagorska sportašica Petra Glavač, a potom je s 32:7 torpedirana ekipa Zaprešića.

Zabočanke su odlično otvorile protiv Bistre i na krilima krilne igračice, Dore Despenić, vrlo brzo stigle do vodstva od 5:0. Kad su gošće u 9. minuti smanjile na 7:3, Despenić je odmah reagirao minutom odmora. To je urodilo plodom, pa su Zabočanke nakon prvog dijela imale sedam golova viška (14:7), a Dora Despenić postigla je sedam golova, koliko je i cijela Bistra u prvom dijelu. Ništa se bitnije nije dogodilo ni u nastavku, koji je odlično odigrala Laura Jurina. Zabočke rukometašice su u 32. Minuti imale 13 golova prednosti (26:13), da bi Bistranke preko Mie Ljubić, Paole Piculek i Marije Jozak smanjile na konačnih -9 (29:20). U visokoj pobjedi Zaboka Dora Despenić postigla je čak 11 golova, a Laura Jurina 7.

Istovremeno odlično je branila Miriam Klasić. Oko 90% svojih golova zabočke su rukometašice postigle iz kontri i pretrčavanjem svojih vršnjakinja iz Bistre, koje je sa 7 golova predvodila Mia Ljubić.

Još su uvjerljivije rukometašice Zaboka bile protiv Zaprešića. Zabočanke su 17. minuti imale vodstvo od 14:0, a onda je Ana-Marija Babić postigla prvi pogodak za Zaprešić. U nastavku je prednost iz minute u minutu rasla, imali su Zabočanke dvije minute prije kraja 27 golova razlike (5:32), da bi rukometašice Zaprešića u samoj završnici postigli dva gola za konačnih 7:32. Zabok su sa po 7 golova predvodile sestre Jurina, Laura i Sara, dok su po 5 golova postigle Helena Bosec i Matilda Novak.
U ostalim utakmicama 9. Kruga Koka je visoko porazila Zaprešić rezultatom 31:3, a u vrlo zanimljivoj utakmici Bistra je s 21:19 bila bolja od Koke.

ZABOK – BISTRA 29:20 (14:7)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 100, SUCI: Kuhar (Rude) i Prelčec (Zagreb).

ZABOK: M. Klasić, Despenić 11, N. Klasić 3 (1), Kic 2, L. Jurina 7, S. Jurina 3 (1), Bosec 1 (1), Novak 1. Jagečić 2. TRENER: Zoran Despenić

BISTRA: Trčak, Žerdin 2, Penezić, Eršek, Ljubić 7, Poljak, Jurak, Grgec, P. Piculek 5, E. Piculek, Hanzec 3, Jozak 2, N. Žiljak, Horvat 1, Kralj, A. M. Žiljak. TRENERICA: Petra Glavač

SEDMERCI: Zabok: 3/3; Bistra: 0/1

ZAPREŠIĆ-ZABOK 7:32 (1:17)

ZAPREŠIĆ: Đurkinjak, Krkač 1 (1), Lisičić 1, Đundek, Babić 1, Krkač, Brkco 1, Lukić, L. Brezak 2, S. Brezak

1. TRENERICA: Dubravka Bukovina

ZABOK: M. Klasić, Despenić 1, N. Klasić 3 (1), Kic 2 (1), L. Jurina 7 (1), S. Jurina 7 (1), Bosec 5 (1), Novak 5, Jagečić 1. TRENER: Zoran Despenić