Dvije pobjede Zaboka

Odigrano 2. kolo I. Hrvatske stolnoteniske lige - zapad

Nakon uvodnog poraza od lidera Samobora, stolnotenisači Zaboka u drugom su kolu I. HSL-zapad ostvarili dvije pobjede.

Prvo je svladana ekipa STK Maestral iz Umaga 4-0, a potom sa 4:2 Pula II.

Protiv Maestrala Jakov Tica, Mislav Posavec i Domagoj Kramarić sigurno su bez izgubljenog seta dobili svoje pojedinačne mečeve, a pobjedu su potvrdili i u igri parova, koju su Tica i Posavec dobili 3-1.
Druga utakmica protiv druge ekipe STK Pula bila je puno napetija, ali su na kraju sa 4-2 slavili Zabočani.

Prvi meč je dobio Mislav Posavec protiv Andree Milohanovića (3-0) bez puno problema. I Jakov Tica je u drugom meču, naizgled bez problema s 3-0 svladao neugodnog Ivana Franjula. Domagoj Kramarić se zatim dosta mučio protiv mladog Lea Vekića. Gubio je 0-2 u setovima i nekako uspio posložiti igru u sljedeća dva seta, ali u petom setu nije izdržao do kraja pa su gosti smanjili rezultat. U igri parova Tica i Posavec su konačno odigrali dobro i glatko svladali suparnike i na taj način približili Zabok novoj pobjedi. Posave nakon toga nije uspio dobiti Franjula, već je odlučujuću pobjedu donio Domagoj Kramarić u neizvjesnom meču protiv Milohanovića.

Iako je u prvom setu propustio vodstvo od 9-4 i bio u zaostatku od 1-2 u setovima, uspio je u završnici petog seta izboriti tijesnu pobjedu.

Ove pobjede donijet će dodatnu stabilnost i motivaciju ovoj mladoj ekipi.

STK ZABOK – STK MAESTRAL – 4 : 0

Jakov Tica – Ivan Buvinić – 3 : 0 (11 : 8, 11 : 7, 11 : 6)
Mislav Posavec – Kevin Deklić – 3 : 0 (11 : 1, 11 : 5, 11 : 2)
Domagoj Kramarić – Alen Mičić – 3 : 0 (11 : 3, 11 : 7, 13 : 11)
Jakov Tica & Mislav Posavec – Ivan Buvinić & Alen Mičić – 3 : 1 (6 : 11, 11 : 9, 11 : 7, 11 : 2)

STK ZABOK – STK PULA II – 4 : 2
Mislav Posavec – Andrea Milohanović – 3 : 0 (11 : 4, 13 : 11, 11 : 6)
Jakov Tica – Ivan Franjul – 3 : 0 (15 : 13, 11 : 6, 11 : 5)
Domagoj Kramarić – Leo Vekić – 2 : 3 (8 : 11, 11 : 13, 11 : 9, 11 : 9, 9 : 11)
Jakov Tica & Mislav Posavec – Ivan Franjul & Leo Vekić – 3 : 0 (11 : 1, 11 : 5, 15 : 13)
Mislav Posavec – Ivan Franjul – 0 : 3 (7 : 11, 9 : 11, 9 : 11)
Domagoj Kramarić – Andrea Milohanović – 3 : 2 (9 : 11, 11 : 9, 8 : 11, 11 : 9, 12 : 10)

Ostali rezultati 2. kola: Srdoči – Dugo Selo II 4:0, Bajer – V. Gorica-Stanfar 1:4, Samobor – Pula II 4:2, Samobor – Maestral 4:0, Srdoči – V. Gorica Stanfar 4:1, Bajer – D. Selo Ii 4:3.