Dvije medalje za AK Oroslavje na Balkanskom prvenstvu za veterane

U Celju (Slovenija) održano je Balkansko prvenstvo u atletici za veterane (BAMACS - Balkan Masters Athletics Championships Stadia). Ovo trodnevno natjecanje koje je trajalo od 21. do 23. rujna 2018., okupilo je brojne veterane od 35 do 80 i više godina iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Grčke, Mađarske, Italije, Crne Gore, Rumunjske, Slovenije, Srbije i Turske. Među 58 hrvatskih natjecatelja i Atletski klub Oroslavje je imao dvoje predstavnika.

Jasmina Burek je u subotu osvojila 2. mjesto u bacanju diska (1kg), te u nedjelju 1. mjesto u bacanju kugle (4kg) u kategoriji Ž35. Nino Burek je u subotu po kiši trčao utrku na 1500m i osvojio 4. mjesto, a u nedjelju je također bio četvrti u bacanju koplja (800g) u kategoriji M45.

Zbog jakog vjetra na Jadranskoj magistrali (DC8) između Senja i Svete Marije Magdalene zabranjen je promet za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupinu vozila), a između Novog Vinodolskog i Senja dodatno je zabrana za dost...