Kvalifikacije Hrvatske za Euro 2020

Reprezentacija je nastavila svoje kvalifikacije za Euro 2020.,koji se održava sljedeće godine. Za mnoge posjetitelje stranice sportskokladenje24.com  oni će biti popularan odabir s obzirom na to da su stigli do finala Svjetskog prvenstva u Rusiji prošle godine. Bio je to nevjerojatan turnir i nastup Hrvatske koja sad ima sjajnu platformu za napredovanje i osvajanje važnih trofeja u bliskoj budućnosti. Koeficijent za penjanje Hrvatske na vrh skupine E iznosi samo 1.33, a za pobjedu na natjecanju 26.00.

U skupini E Hrvatska se suočava s Mađarskom, Slovačkom, Walesom i Azerbajdžanom. Trenutačno se nalazi na trećem mjestu u skupini, iza Mađarske i Slovačke, a treba završiti na jednom od prva dva da bi se plasirala na prvenstvo. Međutim, imaju utakmicu više za odigrati nego Mađari, koji su prvi u skupini, tako da se nadaju pobjedi u skupini na kraju kvalifikacija.

Hrvatska je započela kvalifikacije pobjedom nad Azerbajdžanom na stadionu Maksimir s rezultatom 2-1. Potpuno su dominirali igrom uz 21 udarac na gol i posjed lopte od 74%. U konačnici, zbog toga su zaslužili osvojena tri boda nakon što je Kramarić zabio pobjednički gol u 79. minuti.

U sljedećem susretu reprezentacija je doživjela prvi poraz u kvalifikacijama i to u gostima kod Mađarske. Bio je to neočekivan poraz i veliko razočaranje za reprezentaciju, ne samo zato što su utakmicu započeli kao veliki favoriti nego i zbog ranog vodstva ostvarenog pogotkom Ante Rebića. Domaćin je potom izjednačio u prvom poluvremenu, prije nego što je Patkai zabio pobjednički gol u 76. minuti. Unatoč kontroli koju je imala nad utakmicom, Hrvatska je, što je također razočaravajuće, završila sa samo dva udarca na gol.

Hrvatska je nakon toga ugostila Wales u Gradskom vrtu, u posljednjoj od odigranih utakmica grupne faze natjecanja. Bila su to tri dodatna zaslužena boda jer su kontrolirali posjed lopte, ali nedostatak je to što nisu uspjeli stvoriti dovoljno prilika te su naposljetku imali samo dva udarca na gol, dok ih je protivnička strana imala šest. Ivan Perišić zabio je gol malo nakon poluvremena, čime se vodstvo popelo na 2-0, nakon ranog autogola Walesa. Brooks je nakon toga golom utješio Wales, pred kojim je sad težak zadatak kvalificiranja iz ove skupine.

Za Hrvatsku slijedi utakmica u gostima kod Slovačke, u kojoj moraju pobijediti. Obje reprezentacije imaju isti broj bodova, na drugom i trećem mjestu u skupini, a pobjeda Hrvatske bi osigurala završetak na vrhu skupine, što se i očekuje od reprezentacije koja je stigla u finale Svjetskog prvenstva.