Završen Cup Zagorja u malom nogometu za seniore

Zaslužena pobjeda domaćina

• Momčad Mladost II pokazala je najviše

Momčad Mladost II pokazala je najviše

Momčad Mladost (Z) II, zasluženi je pobjednik ovogodišnjeg izdanja „Cupa Zagorja“ u malom nogometu. Zabočani su svoju najbolju igru sačuvali za finale, gdje su i više nego zasluženo s 2:0 savladali Oroslavje, koji je bilo blagi favoriti prije utakmice. No na parketu se to nije vidjelo. Zabočani su od prve minute krenuli silovito prema vratima Knezića. Sijevalo je sa svih strana. Ščapec-Kukina je jednom pogodio gredu, a jednom vratnicu, dvije su dobre prilike propustili Vančina i Malarić, no Mladost je pogotkom Krznara dvije minute prije kraja prvog dijela na odmor otišla s rezultatom 1:0.

Drugoplasirano Oroslavje

Oroslavčani su se probudili u nastavku, pa je utakmica dobila još više na vrijednosti, no bolje su prilike ipak imali Zabočani. Vratar domaćih, Mihovilić, u 21. minuti se odvažio na solo-prodor iz kojeg je pogodio gredu. Mihovilić je započeo i akciju u 23. minuti kada je odlično uposlio Vančinu, koji je nesebično produžio do Malarića koji pogađa za konačnih 2:0. Od 25. minute Leo Tuđa je za Oroslavje preuzeo ulogu igrača-vratara, no rezultat se nije mijenjao, iako je odličnu priliku propustio Grlić, a nakon njega gredu je pogodio Pišković. S druge strane Zabočani su u tom periodu tri puta pucali na nebranjena vrata, ali bili su neprecizni.

Treće mjesto nakon drame na šesterce je otišlo u Radoboj, koji je imao više živaca i mirnoće od Rudara iz Dubrave zabočke. Radobojčani su mnogi vidjeli i u finalu, no nakon što su na šesterce dobili Gaj, na isti način ispali su u polufinalu od Oroslavja.

Mario Malarić predvodio Mladost (Z) II

Zabočane je na putu prema trijumfu vodio Mario Malarić, koji je proglašen za najboljeg igrača turnira, a sa sedam golova bio je i najbolji strijelac turnira. Rijetko se događa da jedan igrač bude i najbolji strijelac i igrač, no ovoga puta bilo je to sasvim zasluženo. Najboljim vratarem proglašen je njegov klupski kolega, Zoran Mihovilić, također zasluženo.

Mario Malarić i Zoran Mihovilić

- Zahvalio bi se svojim sugiračima. Uvijek momčad izbaci jednog igrača, a ovoga puta sam to bio ja. Odlično smo igrali cijeli turnir, a osobito u finalu, koje je bilo naša najbolja utakmica. Protiv jakog Oroslavja odigrali smo bez greške i na kraju zasluženo slavili. Uživam igrati za Mladost, koja je zdrava sredina, a dečki su me odlično prihvatili – riječi su Maria Malarića.
Najboljim pojedincima i momčadima nagrade su dijelili predsjednik NS KZŽ Stjepan Merkaš-Krojf, predsjednik Mladosti Ivan Jurina i izvršni direktor kluba Mario Draganić. Mladost se još jednom pokazala kao odličan organizator, a suci: Stjepan Tuđa, Nikola Kožar, Stjepan Pešec i Stjepan Mihaljinec, dobro su obavili svoj posao.

Rezultati:

Četvrtfinale:
Mladost (Z) II – Stubica 2:0 (Malarić, Bunčec)
Rudar (DZ) – Klanjec 3:2 (Hercigonja 2, Gregurić/Petrišić, Brlek)
Mladost (Z) I – Oroslavje 2:7 (M. Kotarski, Turk/Tuđa 2, Pišković 2, Krajcar, Grabušić, Knezić)
Gaj – Radoboj 6:7 p (4:4) (Bobinec 2, Kuharić, Vujica/Sinković 2, Kranjčec, Krkalo)