Odlični rezultati zagorskih šahista na jakom turniru '12. open Hum na Sutli'

U Humu na Sutli održano Otvoreno prvenstvo Hrvatskog zagorja u šahu pod nazivom „12. open Hum na Sutli“

• Oliver Kukas

Oliver Kukas

Velemajstor Robert Zelčić, šahista ŠK Zagreb, opravdao je ulogu prvog favorita i osvojio je 12. izdanje vrlo jakog turnira „Hum open“, koji je ove godine okupio 78 šahista iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Zelčić je dostojnog protivnika imao u Nenadu Ferčecu iz Pule. Obojica su osvojila po 7 bodova, no Zelčić je imao bolji četvrti kriterije (38,75-38). Treće mjesto pripalo je velemajstoru Ivanu Žaju, koji brani boje Oroslavja.

Oliver Kukas najbolji zagorski i mladi šahist

Najbolji zagorski šahista bio je majstorski kandidat, Oliver Kukas, koji je sa 6,5 bodova osvojio 8. mjesto. Odličan je to rezultat za najperspektivnije hrvatskog mladog šahistu, koji je uz malo sreće mogao i do pobjedničkog postolja. Oliver Kukas ujedno je proglašen i za najboljeg mlađeg igrača turnira. Oliver je pokazao i snažan karakter. Nakon tri kola imao je samo bod i dva poraza, a onda je majstorski odigrao do kraja turnira.

Zelčiću će je za prvo mjesto pripala novčana nagrada od 5.000 kuna, Ferčec je osvojio 4.000 kuna, a Žaja 3.000 kuna.

Glavni direktor turnira, Josip Krklec, može itekako biti zadovoljan organizacijom turnira, koji je postavio visoke standarde i još uvijek ih svake godine nadmašuje. Glavni sudac turnira bila je Radmila Švaljek, a sudački je posao obavljao i Aleksandar Švaljek.