Marino Klement najbolji u open klasi skutera

Uspješan nastup MK Oroslavje na „Velikoj nagradi Križevaca“

• Vozači MK Oroslavje

Vozači MK Oroslavje

U organizaciji MK Križevci u Križevcima je održana utrka Otvorenog Prvenstva Hrvatske u motociklizmu u disciplinama: cestvone moto utrke, skuteri i oldtimeri. Na popularnoj križevačkoj stazi u dužini 1.500 metara, koju zovu Monte Carlo, nastupilo je 120 vozača iz 33 hrvatska kluba.

Najviše njih, šeszdeset i sedmero, nastupilo je u konkurenciji oldtimera, trideset i troje nastupilo je u konkurenciji cestovnih motora, a dvadeset u konkurenciji skutera. Među njima su bili i vozači MK Oroslavje, koji su imali odličan nastup. Najviše je ovoga puta pokazao Marino Klement, koji je uvjerljivo trijumfirao u klasi skuteri – open. O njegovoj dominaciji najbolje govori činjenica da nitko utrku nije završio u istom krug s njime. Na pobjendičko postolje popeo si i Dorian Velić u klasi CMU 125 sport, gdje je osvojio treće mjesto. U kokurenciji oldtimera u klasi K-1 nastupili su Tom i Aleš Kokalj. Tom je na kraju zauzeo peto mjesto, dok se Aleš morao zadvoljiti sedmom pozicijom. U konkurenciji klubova trijumfirao je domaćin, MK Križevci, dok je MK Oroslavje zauzelo visoku treću poziciju u konkurenciji čak 33 hrvatska kluba.

Skuteri – open: 1. Marino Klement 12:33,86 (MK Oroslavje), 2. Marko Gereš +1 krug (SMK Karlovac), 3. Ivan Bubalo + 2 kruga (MK Križevci)

Skuteri ekipno: 1. MK Križevci 122, 2. SMK Karlovac 66, 3. ŠK 1. HMK Zagreb 54, 4. MK Oroslavje 50, …

CMU 125 sport: 1. Mirko Zidarić 13:50.65, 2. Davor Buntak +0,36 (oba MK Križevci), 3. Dorian Velić +26,02 (MK Oroslavje), . 5. Teo Vevc +1:02,00 (MK Oroslavje), …

CMU Ekipno: 1. MK Križevci 70, 2. ŠK 1. HMK Zagreb 58, 3. MK Oroslavje 27, …

Oldtimeri K-1: 1. Matej Jurinec 7:06,44, 2. Andrija Vuković +7,33 (oba MK Križevci), 3. Frano Usmiani +12,13 (MK Cetina), . 5. Tom Kokalj +37,76 (MK Oroslavje), . 7. Aleš Kokalj +1 krug (MK Oroslavje)

Oldtimeri ekipno: 1. ŠK 1. HMK Zagreb 75, 2. MK Križevci 70, 3. MK Classic Racing 70, … 7. MK Oroslavje 30, .. (T. Zrinšćak)