1.ŽNL: Oroslavčani slomili Matija Gubec u završnici utakmice

Svaki početak je težak, pa su tako i nogometaši Oroslavja imali dosta problema protiv Matije Gupca predvođenog s dva bivša prvoligaška asa, napadačem Rajkom Vidovićem i vratarom Markom Šarlijom, bivšem vratarem Dinama

• SP0RT 22.8._NOGOMET I. ŽNL KZŽ OROSLAVJE - M. GUBEC.JPG
  • Danijel Tomašković

Danijel Tomašković

• Zdravko Žukina

Zdravko Žukina

Nogometaši Oroslavja pobjedom su se vratili u zagorski prvoligaški nogomet. Nakon uzbudljivih 90 minuta igre na svom su travanjaku slavili protiv Matije Gupca rezultatom 2:1, iako su gosti do 75. minute imali prednost od 1:0.

Svaki početak je težak, pa su tako i nogometaši Oroslavja imali dosta problema protiv Matije Gupca predvođenog s dva bivša prvoligaška asa, napadačem Rajkom Vidovićem i vratarom Markom Šarlijom, bivšem vratarem Dinama, koji je još donedavno branio vrata drugoligaša Sesveta. Šarlija je već u drugoj minuti pokazao svoju vrijednost kada je obranio opasan udarac Turčića iz blizine, nakon što je korner s desne strane izveo Pihač. Domaćin je od početka imao incijativu i kontrolirao je igru, no istovremeno stvario i vrlo malo pravih prilika. Šarliju je u 24. minuti iz okreta pokušao iznenaditi Grgec, no gostujući vratar ponovno je pokazao sigurnost. U klasu „optimist“ spada pokušaj Petra Zvonimira Grabušića s 25 metara udaljenosti, gostujući je vratar bez problema riješio i taj problem. Matija Gubec prvi put je ozbiljno prošao centar u 30. minuti i odmah se zatresla vratnica vratara Piljeka, a zatresao ju je Kovač u pokušaju centaršuta prema Vidoviću. Dvije minute kasnije aktivni Nikola Suntešić puca oštro, ali i neprecizno. „Hladan tuš“ za domaćina stiže u 40. minuti. Kapetan Jakopec našao se sam na lijevoj strani kaznenog prostora i uputio loptu na drugu stativu gdje se našao Sekalec, čiji je udarac Piljek odbio u vlastitu mrežu za 0:1.

Preokret u nastavku iz dva kaznena udarca

Domaći strateg brojnim je miksevima pokušao probuditi svoju momčad, no malo toga je njegovim pulenima polazilo za nogom. Matija Gubec odlično se i organizirano branio. Oroslavje je prvi puta zaprijetilo tek u 67. minuti nakon oštrog i nepreciznog udarca u ovoj utakmici vrlo dobrog Emila Grabušića. U 74. minuti gosti imaju opasnu kontru, Kovač pronalazi opasnog Vidovića, koji je otišao previše u desnu stranu, a njegov udarac završava na mreži iznad grede. Kazna slijedi u idućem napadu domaćina. Krajcara je na ulazu kazeneni prostor gostiju naivno srušio Horvat, pa Meglić pokazuje na bijelu točku. Loptu uzima kapetan Tuđa i šalje Šarliju u desnu, a loptu u lijevu stranu za 1:1. Samo pet minuta kasnije Tuđa se promovira u junaka utakmice. Odlično ulazi u kazneni prostor i puca, a Barišić rukama zaustavlja njegov udarac, pa sucu Megliću ne preostaje ništa nego da i drugi puta pokazuje na bijelu točku. Loptu ovaj puta uzima Pišković koji puca desno, Šarlija odlazi lijevo, a lopta trese mrežu za konačnih 2:1 i veliko slavlje domaćina.

IZJAVE TRENERA:

Danijel Tomašković, Oroslavje:“Izuzetna teška utakmica u prvom kolu nakon povratka u prvu ligu. Imali smo velika očekivanja, što nas je malo i sputalo na početku. Kažnjeni smo zgoditkom u završnici prvog dijela, ali uspjeli smo se vratiti u zadnjih petnaest minuta kada smo krenuli na sve ili ništa iz dva opravdano dosuđena kaznena udarca. Čestitke mojim igračima na borbenosti.“

Zdravko Žukina, Matija Gubec: “Imali smo aktivan rezultat nakon prvog dijela, no u nastavku smo malo pali. Ovo nam je prva utakmica u ovom sastavu, a nedostajali su nam Polovanec i Grebenar. U nastavku se malo promijenio i kriterij suđenja, no prije svega domaćin se probudio u i zasluženo je pobijedio.“