Vrbovec odnio sva tri boda iz Mača

U Maču je u nedjelju odigrana povijesna utakmica. ''Gaj'' je u 2. kolu 3. HNL-središte dočekao ''Vrbovec''. Sjajna atmosfera, koja je u Maču viđana u prošlogodišnjem izdanju 4. HNL, još je nadograđena. Domaćini su priredili pravi spektakl, a sve skupa još podebljano i proslavom 85. godišnjice kluba.

Ostaje jedino žal za prvim bodovima i golovima u 3. razredu cro-nogometa, no uz ovakav trud i sposobnost nogometnih entuzijasta iz Mača i to je pitanje vremena.

Vrlo uzbudljivih 20-tak minuta

Najzanimljiviji dio utakmice odigran je do 22. minute, kada je zapravo i riješeno pitanje pobjednika. Već u 3. minuti prva prijetnja raspoloženog trojca ''Vrbovca''. Tomislav Borovčak pronalazi na boku Ivana Spajića, ovaj nabacuje s lijeve strane, a Drago Papa puca neprecizno.

U 5. minuti sjajna prigoda za ''Gaj''. Davor Iskrić sjajno je primio loptu u kaznenom prostoru ''Vrbovca'', prešao je golmana Luku Bešenića, koji ga ruši. Sudac Goran Pečerić pokazuje na bijelu točku, a u okršaju istih igrača Bešenić se iskupljuje i rani udarac Iskriću. Kazna stiže već dvije minute kasnije, kada Papa bježi obrani ''Gaja'' i dovodi ''Vrbovec'' do vodstva.

U 10. minuti opet prilika za domaće. Karlo Bobinec odlično je primirio loptom na 15-tak metara od gola i jakim udarcem pogodio stativu. U 14. minuti već je 2:0. Slobodan udarac za ''Vrbovec'' izveden je malo u polovici ''Gaja''. Lopta je završila točno na glavi Borovčaka, koji sa 10-tak metara pogađa neobranjivo u desni gornji kut nemoćnog Emira Katanića.

Konačnih 3:0 postavio je Ivan Spajić u 22. minuti. Kada se već činilo da je obrana ''Gaja'' otklonila jednu gužvu, lopta se odbila do Spajića, koji sa 30-tak metara sjajno pogađa za 3:0.

Do kraja bez promjena

Nakon ovako ranog visokog vodstva gosti su kontrolirali utakmicu, a domaćini pokušavali popraviti dojam. Iz 2. poluvremena izdvajamo pokušaj Iskrića iz daljine u 59.minuti i sjajnu obranu Bešenić u 72. kada je odlično reagirao na udarac Karla Bobinca.

I gosti su imali nekoliko poluprilika, no rezultat se do kraja nije mijenjao. ''Gaj'' je pokazao da može biti ravnopravan u dijelovima utakmice, a sa više koncentracije, raspoloženih igrača i malo sreće i u ovoj se ligi u Maču mogu događati lijepe stvari.

No, gledateljima, kojih se na ovom spektaklu okupilo 500-njak, jasno je da je 3. HNL bitno jača od 4., koja je otišla u ropotarnicu povijesti.

GAJ-VRBOVEC 0:3
Mače; Igralište NK ''Gaj'',

Suci: Goran Pečerić, Dražen Mandir, Admir Talić, Mario Cindrić (svi Zagreb); delegat Josip Borić (Kutina); gledatelja: 500

Strijelci: 0:1 Papa 8', 0:2 Borovčak 14', 0:3 Spajić 22'

GAJ: Katanić, Kralj, Zeljković, Bandalo, Mikac, Trčak (od 74. 'D. Sedak), M. Čehulić, Benčić (od 58'. K. Sedak), Bobinec, Iskrić, Sedak Benčić (od 46.' Jakopec); trener. Mario Babić

VRBOVEC: Bešenić, Azinović, Presečki, Bradić (od 87.' Kršak), Horvatić, Fulir, Zanić, Borovčak, Spajić (od 78.' Medverec), Anić, Papa; trener: Marijan Glavica

Izjave:
Mario Babić, trener NK ''Gaj'' Mače: ''Moja momčad se, mislim, sada spustila na zemlju da vidimo kako se igra u 3. HNL. Tu nema ni sekunde opuštanja. Imali smo svoje šanse, kod 0:0 penal, kod 0:1 stativa. Nismo uspjeli zabiti, a golove smo dobili iz početničkih pogrešaka. Čestitam protivniku i budemo vidjeli kako se možemo izvući iz ove situacije.''

Marijan Glavica, trener ''Mislim da smo zasluženo pobijedili u jednoj teškoj utakmici, s obzirom da je ''Gaj'' jedan novi trečeligaš i ušli su u utakmicu ambiciozno. Mi smo ušli malo slabije, oni su imali penal, ali golman je odlično reagirao. Nakon toga smo počeli kontrolirati i dominirati utakmicom i mislim da smo zasluženo pobijedili. ''Gaj'' je jedna vrlo dobra ekipa, fino organizirana, i moram reći da sigurno nikome neće biti lako ovdje uzeti bodove. Naše aspiracije su da se plasiramo među prvih pet ekipa i osiguramo opstanak.''

Svi rezultati 2. kola 3. HNL – središte: Udarnik - Stupnik 1:1, Lekenik - Strmec 1:0, Maksimir - Dugo Selo 0:1, Bistra - Tekstilac Ravnice 1:0, Trešnjevka - Trnje 1:4, Gaj - Vrbovec 0:3, Samobor - Dubrava 0:3, Vrapče - Segesta 2:1.