Tondach i Gaj u finalu kupa

Polufinale kupa NSKZŽ: Rudar DZ-Tondach 5:6 (2:2/1:2) i Radoboj-Gaj 0:1 (0:0)

U polufinalu županijskog kupa sastali s

U polufinalu županijskog kupa sastali su se ljuti susjedski rivali, lider 1. ŽNL Rudar i 12. klub 4. HNL središte „A“ Tondach iz Bedekovčine. Otvaranje utakmice proteklo je u ispitivanju snaga i tek nakon što je igru zbog ozlijede napustio Kraljić u 14. minuti, gosti u samo dvije minute dolaze do ogromne prednosti od 0:2. Prvo je skupo plaćena neodlučnost domaće obrane jer je u 15. minuti dozvolila Bunčecu da primi loptu koju mu je uputio Čehulić na rubu kaznenog prostora, okrene se i neometan nisko po zemlji pogodi desni donji kut Mihovilićevog gola. Još se radost gostiju nije stišala, a mladi Sedlar koristi neodlučnost Jurinića i s lijeve strane pogađa mrežu za visoko vodstvo 0:2 u 16. minuti igre. Domaćin očito nije dobro ušao u utakmicu , a gosti rutinirano drže vodstvo do 40. minute kad Brezak odličnom pas loptom izbacuje S. Gregurića koji golom vraća Rudar u igru.

Nakon poluvremena u 52. minuti pritisak domaćih urodio je plodom. Najbolji strijelac županijske lige Herceg, uposlen od S. Gregurića uspio je izmaći pažnji gostujuće obrane i lijepim udarcem s ruba šesnaesterca poludesno poravnava rezultat. Do kraja utakmice gosti ne koriste dvije izgledne situacije (Postonjski i Kovačićek), a u opasnim naletima domaći su prekinuti u dva navrata dosuđenim zaleđem, na koje su burno reagirali. Pobjednik se tražio pucanjem jedanaesteraca, a ključni jedanaesterac nije zabio domaći vratar Mihovilić, kojem je kolega iz suprotnog tabora Čajko obranio udarac i uveo Tondach u finale.

RUDAR DZ 5 (2/1)
TONDACH 6 (2/2)

DUBRAVA ZABOČKA, Igralište NK Rudar. GLEDATELJA: 200. SUCI: Nikola Kožar (D. Stubica), Stjepan Pešec (G. Stubica), Zlatko Bivol (Zabok). DELEGAT: Josip Martinić (Oroslavje).
STRIJELCI: 0:1 Bunčec (15), 0:2 Sedlar (16), 1:2 S. Gregurić, 2:2 Herceg (52).
RUDAR DZ: Mihovilić, Ban, Tuđa, T. Gregurić, Jurinić, Videk, Franc, S. Gregurić, Kraljić (od 14. Slukan), Herceg, Brezak (od 80. Fotivec). TRENER: Ivica Jurinec.
TONDACH: Čajko, Srebačić, Krsnik (od 46. Vidović) Jurina, Vukoja (od 46. Kovačiček), Glogoški, Ščuric, Bunčec, Čehulić, Vukelić, Sedlar (od 46. Postonjski). TRENER: Zvonko Rudelić.

Nastavak odličnih igara Gaja

Gaj je nastavio s dobrim rezultatima i savladao Radoboj s minimalnih 0:1 te tako ponovo ušao u finale županijskog kupa. Strijelac je bio Golub, deset minuta nakon ulaska u igru u drugom dijelu. Veliku priliku domaćih zapucao je Novački, a gosti također pogađaju stativu umjesto mreže (Sedak Benčić).