Malonogometni kup Hrvatske: Renault auto Krešo bez prednosti u Dubrovniku

Jakov Grcić
Suprotno očekivanjima Renault auto Krešo nije uspio stvoriti prednost u golovima pred uzvratnu utakmicu čet

Jakov Grcić

Suprotno očekivanjima Renault auto Krešo nije uspio stvoriti prednost u golovima pred uzvratnu utakmicu četvrtfinala kupa Hrvatske protiv prvoplasirane momčadi II. HMNL-jug Porto Tolero iz Ploča. Pločani su se pokazali kao vrlo čvrsta momčad, a da nije bilo pogotka Hertla u zadnjoj minuti utakmice vratili bi se kući pjevajući, no i ovo je za njih dobar rezultat.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica bez Jakova Grcića, a njegov se izostanak itekako osjetio. Umjesto njega mjesto u startnoj petorci zauzeo je Presečki. Već u osmoj minuti goste u vodstvo dovodi Pandurica, no pogocima Suvajca i Hertla RAK na odmor odlazi s vodstvom od 2:1.

Gosti se ne predaju i pogotkom Borisa Malića izjednačuju, no samo dvije minute kasnije Vincelj dovodi Krapinčane u vodstvo od 3:2. I onda šok za domaćina. S dva uzastopna pogotka Vučković preokreće na 3:4. U samoj završnici utakmice vrlo dobri Hertl svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4:4.

Uzvratna utakmica u Pločama odigrat će se u utorak 2. veljače. Krapinčanima je za prolaz potrebna bilo kakva pobjeda, ili svaki neriješen ishod u kojem trebaju postići više od četiri zgoditka. U Pločama će Krapinčani biti jači za tri novo pridošla igrača, što bi im trebalo malo olakšati posao protiv neugodnog Porto Tolera.

RENAULT AUTO KREŠO-PORTO TOLERO 4:4 (2:1)

KRAPINA:
dvorana Srednje škole, GLEDATELJA: 300 SUCI: Grubač (Zaprešić) i Haban (Z. Bistrica), TREĆI SUDAC: Jureša (Zagreb), DELEGAT: Paltrineri (Zagreb).

STRIJELCI:
0:1 Pandurica 8', 1:1 Suvajac 16', 2:1 Hertl 18', 2:2 B. Malić 27', 3:2 Vincelj 29', 3:3 Vučković 30', 3:4 Vučković 35', 4:4 Hertl 40'.