Mali nogomet: ASO- PONOS osvojio „Tuhelj 2009“

Na ovogodišnjem izdanju turnira sudjelovalo je 26 momčadi. Ždrijebom u 1.kolo turnira direktno su se plasirale 22 ekip

Na ovogodišnjem izdanju turnira sudjelovalo je 26 momčadi. Ždrijebom u 1.kolo turnira direktno su se plasirale 22 ekipe dok su još dvije dobivene iz pretkola. Poslije pretkola ekipe su razigravale kup sistemom.

Nakon tri odigrana kola tri najuspješnije ekipe plasirale su se u finalnu skupinu. U finalnoj skupini za konačni poredak igralo se sustavom „svaka ekipa sa svakom“.

U prvom kolu turnira voljom ždrijeba odigralo se nekoliko vrlo jakih utakmica. Posebno zanimljive utakmice odigrale su ekipe CB IMPERIJA i MNK JAZVINE te BRAĆA JUKIĆ KLARA BOYSI i VRTOVI HORTUS. MNK JAZVINE i VRTOVI HORTUS imale su manje sreće i koncentracije u ključnim trenucima te su nas te dvije vrlo jake ekipe napustile već u prvom kolu.

U drugom kolu treba izdvojiti utakmice CB GURMAN – TEAM PROJEKT. Ekipa iz Dubrave ugodno je iznenadila sve prisutne i pogodkom Krajnovića izbacila iskusnu ekipu TEAM PROJEKTA iz Budinščine. Također zanimljivu utakmicu odigrali su ASO-PONOS i HIP IZGRADNJA. Mlada ekipa ASO - PONOSA povela je pogodkom Majcenića te uspjela održati prednost do kraja. Najveće iznenađenje drugog kola priredila je ekipa Suradnje d.o.o., koja je nakon izvođenja penala izbacila ekipu CH. ROSNI T. STRUCTUS GRUPU.

U trećem kolu ekipe CB GURMANA, CB IMPERIJE i ASO – PONOSA ostvarili su uvjerljive pobjede i zasluženo se plasirale se u finalnu skupinu. U finalnoj skupini ekipa ASO – PONOSA ostvarila je dvije pobjede i potpuno zasluženo osvojila ovogodišnje izdanje malonogometnog turnira „Tuhelj 2009“. Uz pobjedički pehar ekipa ASO – PONOSA osvojila je i novčanu nagrada od 7000kn. Drugo mjesto i 3000kn osvojila je ekipa CB IMPERIJA dok je CB GURMAN osvojio treće mjesto i novčanu nagradu od 1000kn.

1.ASO PONOS
2.CB IMPERIJA
3.CB GURMAN

Najboljim igračem turnira proglašen je Marko Pavlović iz CB IMPERIJE, najbolji strijelac je Mirko Plantić također iz CB IMPERIJE, dok je najbolji golman Goran Malogorski iz ASO – PONOSA. Sva trojica na dar su dobila prigodne pehare i poklon pakete Termi Tuhelj. Trofej fair play dobila je ekipa PIZZERIE OLIVA zbog izuzetno korektnog odnosa prema suparnicima, sucima i organizatorima.

Sve ekipe izrazile su svoje zadovoljstvo visokom razinom organizacije turnira i najavile svoj povratak slijedeće godine. Turnir je organiziran pod pokrovititeljstvom Termi Tuhelj.