Komentar 1. ŽNL: Osam isključenja i 38 opomena

U 12. kolu 1. županijske nogometne lige na 7 odigranih utakmica bilo je 8 isključenja. Uz tih 8 isključenja još je 38

U 12. kolu 1. županijske nogometne lige na 7 odigranih utakmica bilo je 8 isključenja. Uz tih 8 isključenja još je 38 igrača opomenuto žutim kartonom. U tome je prednjačila utakmica koja je trebala biti poslastica kola. Derbi između vodeće Stubice i trećeplasiranog Radoboja. Sve je bilo manje-više u redu do 73. minute.

Tada su prvo zbog međusobnog udaranja isključeni Večenaj i Kovačec. Zatim se stvorila gužva u kojoj su još isključeni Zlatko Horjan, koji se u zapisniku vodi kao pomoćni trener Stubice zbog ulaska u teren za igru, te igrači Radoboja Kranjčević zbog psovanja pomoćnog suca i Antolić (koji se u zapisniku vodi kao rezevrni igrač, a trener je momčadi) zbog toga što je rekao pomoćnom sucu da se ne želi vratiti na klupu i da mu sudac ne može naređivati.

Isključenja je bilo i u Velikom Trgovišću na utakmici Zagorec-Straža. Prvo je crveni karton dobio gostujući igrač Sekušak u 33. minuti zbog drugog žutog kartona, a nakon toga je trener Straže Serdar udaljen s klupe zbog učestalog prigovaranja na odluke suca. U Dubravi Zabočkoj isključen je igrač Matije Gupca Martinić jer je prekršajem zaustavio protivničkog igrača koji je bio u izglednoj poziciji za postizanje pogotka.

Jedini klub koji u ovom kolu nije dobio niti opomenu je Rudar iz Dubrave Zabočke.

Pet golova Gorana Hercega

No, pustimo sad stvari kojih ne bi trebalo biti u nogometu i vratimo se na ono bitno. Nakon što su u prošlom kolu poraženi u Brezovi nogometaši Gaja ipak su se vratili i ostvarili uvjerljivu pobjedu u Pregradi. U pobjedi Gaja 6:1 posebno se istaknuo Bobinec s tri postignuta gola.

Pobjede Vatrogasca nad klubovima iz gornjeg dijela tablice više nisu iznenađenje. Nakon domaće pobjede nad Gajem ovo kolo slavili su na gostovanju u Novom Golubovcu rezultatom 3:2. Čak je uoči utakmice trener Kušan imao prilično problema u sastavljanju momčadi i jedva je skupio 13 igrača koji su otišli na gostovanje. A kako Kušan nije imao na raspolaganju niti jednog vratara rukavice na ruke je stavio Vukić i odlično branio cijeli susret.

U Dubravi Zabočkoj prvih 45 minuta je završilo rezultatom 2:2. Poveli su domaći golom S. Gregurića, a Žukina je poravnao. Još su s bijele točke bili precizni Franc za Rudar i Sviben za Matija Gubec. U drugom poluvremenu gostima se dogodio Goran Herceg koji je za 25 minuta 5 puta tresao mrežu gostiju. Susjedski derbi između Oštrca i Ivančice završio je bez pobjednika 1:1. Nogometnu predstavu pokvarilo je nekoliko pijanih gledatelja koji su na samom kraju utakmice ubacili u teren tri prazne pivske boce (neće valjda pune). Već sam spomenuo utakmicu Stubica - Radoboj. Nakon svega susret je završio 2:2.

U vrlo zanimljivoj utakmici u Svetom Križu Začretju domaće Jedinstvo savladalo je Rudar iz Mihovljana 3:2. Zagorec je s minimalnih 1:0 savladao Stražu.

Došlo je do promjene na listi strijelaca. Vodstvo je preuzeo Goran Herceg iz Rudara DZ. Na tablici i dalje vodi Stubica koja je jesenski prvak i prije zadnjeg jesenskog kola. S četiri boda zaostatka na 2. mjestu je Rudar DZ, koji ima također 4 boda prednosti ispred Radoboja na 3. mjestu.

Posljednje jesensko kolo igra se u nedjelju 16. studenog s početkom u 14 sati. Iznimka je utakmica Straže i Pregrade koja se igra u subotu.