MX OPEN Prvenstva Europe u motocrossu: Kragelj pobjednik

ŠENTVID PRI STIČNI:
U 3. motocross utrci za Prvenstvo Europe na stazi u Šentvidu pri Stični, nastupilo je i petero Hrva

U 3. motocross utrci za Prvenstvo Europe na stazi u Šentvidu pri Stični, nastupilo je i petero Hrvata. Najbolji rezultat ostvario je Nenad Šipek, osvojivši ukupno 5. mjesto, a odmah do njega, 6. je bio Marko Ljeljak. Lovaković je osvojio 13. mjesto, 21. je bio Božić, a 25. Danko Braim.

U prvoj utrci Šipek je startao kao trećeplasirani, a utrku je poveo Tonkov (RUS) ispred Kragelja (SLO). Tonkov je ubrzo imao pad, pa Kragelj zasjeda na vodeću poziciju, a Šipek je drugi do neke 15. minute kad mu ponestaje snage i prelaze ga Bartos (CZE), naš Marko Ljeljak i domaći vozač Jaka Može. To je ujedno i poredak prve petorke iz prve vožnje. Od preostalih naših vozača, Lovaković je bio 16., Božić 21.(dva pada) i Braim 24.

U drugoj vožnji Šipek je dobro krenuo, startao je kao 4., ali pada u jednom zavoju i gubi poziciju među vodećima i s 8. mjesta kreće u lov za vozačima ispred. Na kraju stiže kao 5. isto kao i u prvoj vožnji, što mu donosi ukupno 32 boda i 5. mjesto iz dvije vožnje. Zasigurno visok plasman, vjerojatno i postolje izgubio je Marko Ljeljak, koga je u bliskom susretu srušio Slovenac Toni Mulec i lišio ga podosta bodova. Marko stiže kao 9., a to je dostatno za 6. poziciju sa istim brojem osvojenih bodova (32) kao i Šipek.

I u drugoj vožnji pobijedio je „Orao s Radizela“ Sašo Kragelj, ovaj put ispred Rusa Tonkova i Čeha Bartosa, a Jaka Može ponovo osvaja 4. mjesto. Mirko Lovaković se popravio za četiri mjesta bio je 12., Božić osvaja tri boda s 18. mjestom, a Braim je zauzeo 23. poziciju. Ukupnu pobjedu ostvario je Sašo Kragelj ispred Bartosa i Tonkova.

U ukupnom plasmanu nakon tri utrke, vodi Bartos (CZE) 134 boda, drugi je Tonkov (RUS) 122 boda, a odlično treće mjesto drži naš Marko Ljeljak sa 116 bodova. Preostale su još dvije priredbe do konca EMX Open prvenstva Europe, u Danskoj i Poljskoj. Ova posljednja bit će bodovana dvostruko, pa je zbog toga vrlo značajna. Križevački „Svetac“ Marko Ljeljak ima dobre izglede za ukupno visok plasman i tron i zbog toga je prava šteta što je u bliskom susretu s Mulcem izgubio podosta bodova. Ipak, može biti zadovoljan kad je nakon pada ostao na začelju i uspio se domoći 9. pozicije do kraja utrke.