Šest medalja za Savate klub Kobra, Brezovečki najbolji borac

Svjetski kup Savate klubova – Croatia svate open u Varaždinu

U Varaždinu je održan Croatia savate open – svjetski kup klubova u Savate boksu, na kojem je sa šest boraca nastupio i Savate klub Kobra Marija Bistrica.

U konkurenciji boraca iz Francuske, Mađarske, Slovenije, Austrije, Srbije, Slovenije i Hrvatske, svih 6 boraca Kobre osvojilo je medalje, 3 zlatne, 1 srebrnu i 2 brončane. Junior Matija Bingula u kategoriji preko 85 kg i kadet Mihael Bingula u kategoriji do 40 kg osvojili su brončane medalje, dok je juniorka Mateja Milošić osvojila srebro u kategoriji do 52 kg. Zlatnim medaljama okitili su se juniori Dario Prugovečki u kategoriji do 85 kg i Filip Čukman u kategoriji do 60 kg, te kadet Lovro Brezovečki u kategoriji do 55 kg. Lovro je ujedno proglašen i najboljim borcem muškog dijela natjecanja, računajući sve kategorije i dobne konkurencije.