Uvjerljivi Gaj razveselio navijače

4. NL SREDIŠTE 2. kolo: Gaj – Karlovac 1919 5:0

U 2. kolu nove sezone 4. nogometne lige – središte Gaj je u Maču dočekao Karlovac 1919. Obje su ekipe krenule sa po jednim osvojenim bodom u 1. kolu. Karlovac je kod kuće odigrao 1:1 protiv Tondacha, dok je Gaj u zagorskom derbiju izvukao 0:0 kod Mladosti u Zaboku, pa se u ovosezonskoj premijeri pred domaćim navijačima nadamo pobjedi.

Zasluženo rano vodstvo Gaja podebljano do odmora

Na domaćoj premijeri odličan početak Gaja, koji je rano poveo, no gosti još mogu biti sretni što već nakon 10 minuta nije bilo 3:0. Naime, već u 3. minuti Petar Krpanec nabacuje s desne strane, nakon 5-6 vrlo dobrih dodavanja, a Davor Iskrić puca u padu s 7 metara, no golman gostiju Luka Demirović odbija u korner. Iz tog kornera nabacuje Brna Vinčić, a Jurica Ščuric puca sa 5 metara glavom, no Demirović je opet na mjestu. No, u 5. minuti Gaj je poveo.

Visoki pritisak urodio je plodom i na 40-ak metara oduzeta je lopta, do koje dolazi Iskrić, spušta se na 16 metara i prizemnim udarcem pogađa za 1:0. Odmah u 6. minuti još jedan ''zicer'' za Gaj. Miroslav Blagec se odlično probio po lijevoj strani nabacio na drugu stranu, a sa 2 metra Iskrić nije dobro zahvatio loptu pa je promašio prazan gol. Nakon početnog pritiska domaćina, Karlovac se polako oslobađa, ali pokušaji dolaze na kapaljku. U 14. minuti s lijeve strane nabacuje Ivan Cindrić na Josipa Marinića, ali lopta je preduga. U 19. minuti Dino Jaković se dobro oslobodio na sredini i dao zanimljivu dubinsku loptu za Ivana Mamića, no Ščuric je to blokirao i odbio u korner. S druge pak strane Gaj je puno opasniji. U 25. minuti brzo izveden slobodan udarac u šansu je na desnoj strani gurnuo Josipa Kipu, no uslijedilo je nešto između udarca i nabacivanja, ali bezopasno. U 29. minuti nakon kornera za Gaj, obrana gostiju na kratko otklanja opasnost, no Vinčić nabacuje na drugu stranu, a Ščuric sjajno skače i tešku loptu u padu glavom šalje u prečku. U 33. minuti Blagec bježi po lijevoj strani i iskosa puca pored gola. No, na odmor Gaj će ipak sa 2:0. U 36. minuti Tomislav Čavala smirio je jednu visoku loptu na svojih 40 metara, pretrčao 15-tak i gotovo s centra iskosa na drugoj strani pronašao Iskrića. Povratnik u redove Gaja malo se spetljalo, ali je ipak pucao, a Danijel Mićunović izbija u korner. Iz tog kornera u 37. minuti nabacuje Vinčić, Iskrić puca glavom, a nakon obrane Demirovića, Ščuric se našao na pravom mjestu i sa par metara poslao loptu u mrežu. Do kraja vidjeli smo i prvi udarac gostiju, u 41. minuti Mićunović je pucao sa 25 metara iz kontakta, ali preko gola.

Gaj još efikasniji za visoku pobjedu

Prva prilika u nastavku stigla je 48. minuti, kada se Blagec probio po lijevoj strani, stigao uz korner crtu na 5-6 metara od Demirovića, ali ga je kod pokušaja nabacivanja pogodio u noge. U 49. minuti s 25 metara udarac je iskušao Karlo Bobinec, koji je ušao u nastavku, ali je pucao preko gola. U 52. minuti Vinčić je izborio slobodan udarac na 25 metara, iz kojega Bobinec pogađa kapetana Jakovića u živom zidu u glavu. U 58. minuti prvi udarac u okvir gola od strane gostiju. Antonio Magdić, koji je ušao u nastavku, puca iskosa sa lijeve strane sa 15-tak metara, ali Krunoslav Škof, koji je također ušao na poluvremenu0 brani. U 59. minuti još jedna pokušaj Karlovca u okvir, ovaj put i opasniji. Gotovo s istog mjesta pokušao je Mamić, ali Škof je siguran.

No, na drugoj strani Gaj u 62. zabija za 3:0. Odlično se probio Blagec po lijevoj strani, nabacio u sredinu, Čavala je bio na pravom mjestu i iz prve pogodio za 3:0. U 70. minuti Ščuric je pokušao nakon prekida, no ovaj puta ubačenu loptu poslao je pored gola. U 73. minuti Dominik Popovački puca s 15 metara, a Škof brani, kao i udarac Mamića nakon odbijene lopte, da bi se odmah u slijedećem napadu na drugoj strani Iskrić našao sam pred Demirovićem, ali je pucao preko gola. U 76. minuti već je 4:0. Dubravko Vujica, još jedan joker s klupe sjajno se probio po lijevoj strani, ubacio povratnu, a Iskrić se sjajno okrenuo i oslobodio čuvara i zabio za 4:0. U 80. minuti kontra Iskrić-Čavala-Vujica, koju završava Vujica ubacivanjem, a obrana panično izbija u korner. No, u 83. minuti ''puca petarda''. Još jedna kontra na potpuno potonule goste. Iskrić se probija po desnoj strani, daje za Vujicu, koji sa zemlje iz drugog pokušaja ugurava loptu u mrežu za 5:0.  Tako je Gaj visokom pobjedom razveselio navijače, koji su uživali u lijepom danu i vrlo dobrom izdanju svojih ljubimaca.

Danijel Tomašković, trener NK Gaj:

''Super smo ušli u utakmicu, rano smo poveli, pa se dalje utakmica odvijala po našim željama. Čestitam igračima na borbenost i htijenju. Mislim da mso pokazali dobar nogomet i tako moramo nastaviti dalje.''

Sanjin Lucijanić, trener NK Karlovac 1919:

''Apsolutno zaslužena pobjeda domaćina. Mi smo vrlo slabi od ove sezone, otišlo nam je 10-12 igrača. Ovo je nova mlada ekipa i nas čeka borba za opstanak, a Gaju želim puno sreće''