[POBIJEDIO BEZ VEĆEG PROBLEMA] Gaj prekinuo niz od tri poraza uvjerljivom pobjedom

20. kolo IV. NL-središte Zagreb, GAJ MAČE – Moslavina 3:0 (1:0)

Gaj nije briljirao, ali je bez većih problema slavio s 3:0, protiv slabašne Moslavine, koja drži pretposljednu poziciju u ligi. Gaj je tak prekinuo neugodnu seriju od tri poraza, što je bilo i najvažnije, sve ostalo će se brzo zaboraviti.

Domaći su u utakmicu ušli bez Čavale, igrača koji najbolje stvara višak, a ta je dimenzija nedostajala domaćima sve do ulaska Oraića u nastavku. Trener Tomašković ostavio je na klupi Vinčića i Krebera, kako bi ozbiljnije vidio Tomislava Benčića na poziciji zadnjeg veznog igrača, no ovaj nije imao svoj dan. Već u 1. minuti aktivni Blagec odlično je probio lijevu stranu, no Kipa je zasmetao natrčalom Suntešiću, bolje reći sudarili su se, pa je dobra prilika propuštena. U 5. minuti Vujica odlično uočava Iskrića, no njegovu namjeru uočava i domaći branić Šenija, koji krajnjim naporom skreće loptu u korner. Vodstvo domaćih stiglo je u 14. minuti. Blagec je ubacio s lijeve strane, Galogaža ruši Kipu, pa sudac Cikojević pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za 1:0 bio je Iskrić. Vrlo dobri Kresonja u 31. minuti ne koristi ubačaj Blageca, već puca preko gola. Jedini udarac prema vratima Gašparića uputio je u 35. minuti iskusni Cerovečki, no domaći vratar odbija njegov udarac u polje.

U nastavku se igrala uspavanka sve do 70. minute, kada Oraić koji je unio puno živosti u igru Gaja odlično probija desno i poslužuje Kresonju, koji puca preko gola iz dobre pozicije. Minutu kasnije na dodavanje Oraića prijetio je Iskrić, no također bez uspjeha. No u 74. minuti gostujućem vrataru Kovačiću nema spasa. Bobinec daje odličnu loptu u prostor, prihvaća ju Kresonja, koji odmjerenim udaracem sprema loptu iza leđa nemoćnog Kovačića za 2:0. Oraić je ponovno na sceni u 81. minuti kada uočavao Bobinca, koji upošljava Iskrića, čiji udarac s gol crte ispucava Galogaža. Konačno su napori Oraića nagrađeni u 84. minuti, kada je domaći desno krilni napadač probio desnu stranu i oštro ubacio, a lopta se od gostujućeg braniča Horvata odbila u mrežu za konačnih 3:0.

- Nakon tri poraza uvukao se mali strah među moje igrače, pa nam je ova pobjeda dobrodošla. Čestitam mojim igračima na borbenosti. Tek smo se u zadnjih pola sata razigrali i pokazali kvalitetu. Čeka nas Sava Strmec koja je kvalitetna i osokoljena nakon pobjede protiv Tondacha i čeka nas vrlo ozbiljan posao – riječi su Danijela Tomaškovića, trenera Gaja.