GAJ MAČE - VRAPČE: Brujić poveo Vrapče do pobjede u derbiju i do jesenskog naslova

13. kolo Međužupanijske lige – središte Zagreb, GAJ MAČE – Vrapče 1:2 (0:2)

Na krilima odličnog Nikice Brujića, Vrapče je došlo do pobjede u derbiju jesenskog dijela 4. NL-središte Zagreb protiv Gaja iz Mača (1:2) i tako dva kola prije kraja osiguralo jesenski naslov, pošto u odnosu na od ovog kola drugoplasiranu Bistru i trećeplasirani Gaj ima šest bodova viška, ali i bolju gol-razliku. Što reći nakon svega? Gost je zapravo sve riješio u prvih 20 minuta, kada je poveo s 2:0. Gosti su bili čvršći, nisu se libili napraviti ni žuti karton, za razliku od domaćina koji jednostavno ne zna igrati na rubu grubosti. Gaj nipošto nije bio podređen takmac, dapače domaći su bili u najmanju ruku ravnopravni, a na momente i bolji i po viđenom su zaslužili bod. No nogomet je igra u kojoj ne pobjeđuje dojam, nego golovi.

Trener Tomašković je malo ispremiješao karte pred ovu utakmicu. Nije mogao računati na kartoniranog Kralja, na klup je ostavio u zadnje vrijeme neučinkovitog Iskrića, a u vatru je od početka ubacio Kresonju. Imao je još jednu dvojbu, Krpanec ili Blagec? Da je u vatru stavio Blageca danas bi ga vjerojatno navijači Gaja nosili na rukama, jer upravo je kapetan domaćih bio najslabija karika u svojoj momčadi, no ne treba zamjeriti Tomaškoviću, nije lako zamijeniti kapetana.

Dobar početak Vrapča

Gaj je od početka pokušao stisnuti, imao je prividnu inicijativu, no presjekao je domaće prvi pogodak Vrapča. Krpanec je loše izbio jednu loptu koja dolazi do Brujića, ovaj ga probija na desnoj strani i ubacuje za Tabakovića koji je na pet metara sasvim sam i glavom sprema loptu u mrežu za 0:1. Domaći prvi puta prijete u 17. minuti kada je Kreber dobro dao u prostor za Benčića, no mladi napadač domaćih koji se dobro ubacio pogađa varnjski dio mreže. Dvije minute kasnije već je 0:2. Bobinec je previše petljao, gosti su odigrali brzu kontru i prebacili na desnu stranu gdje Brujić ponovno pokraj Krpanca centrira ovaj puta za Karamtića, koji također glavom zabija za 0:2. U 33. minuti nakon udarca Bobinca iz slobodnjaka lopta se odbija do Čavale koji puca sa sedam metara udaljenosti, no Razum odbija u korner. U 41. minuti Kreber oštro puca, Tabakovića na rubu kaznenog prostora lopta pogađa u ruku, Ilčić je već stavio zviždaljku u usta, no onda se naglo predomislio i pustio nastavak igre, iako ne bi pogriješio da je dosudio kazneni udarac. U prvom dijelu neraspoloženi Čavala umalo je Brujiću darovao pogodak, no gostujući napadač bio je zamalo neprecizan. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još pokušaj Vinčića iz slobodnjaka, koji je završio u gol autu.

Gaj bolji u nastavku

U nastavku je u svlačionici očekivano ostao Krpanec, a Blagec je zauzeo njeogovo mjesto na lijevom boku i odmah u 48. minuti dobro pronašao Bobinca, koji sa 14 metara puca glavom preko gola. Bobinec je dvije minute kasnije pokušao probiti Razuma iz slobodnog udarca, no ovaj brez problema brani njegov pokušaj. Minutu kasnije Vinčić pokušava iznenaditi Razuma iz slobodnog udarca dok je ovaj postavljao živi zid, no zamalo je neprecizan. Već u idućem napadu na slijedećoj strani Fajdiga odlično servira za Brujića, ali Škof brani njegov udrarac. U 59. minuti Benčić odlično probija desnu stranu, još bolje centrira, ali prvo Bobinec, a potom i Kresonja za malo kasne. Pet minuta kasnije Brujić dobro pronalazi Rexhepija, ali Škof brani. Blagec je ponovno na sceni u 69. minuti, kada dobro centrira iz kornera, ali udarac Ščurica glavom završava preko gola. Gaj je znatno aktivniji, gosti pomalo padaju u završnici. U 70. minuti Vinčić centrira iz slobodnjaka, a Iskrićev udarac glavom brani Razum. Vujica se u 77. minuti gotovo od centra probio do kaznenog prostora, no onda je ponestalo snage za šut i pogodio je vanjski dio mreže. I konačno u 80. minuti domaći su smanjili vodstvo. Čavala je odlično centrirao s desne strane, a Iskrić majstorski poluvolejom spremo loptu u mrežu iza nemoćnog Razuma. Gaj je tada navalio prema vratima Vrapča, no gosti su se uspjeli obraniti. Do kraja bilježimo pokušaj Vujice nakon dobre akcije Krebera i Iskrića koji je završio pokraj gola i pokušaj Brujića koji brani Škof.

Gaj je odigrao jednu od boljih utakmica, no nažalost na kraju je morao stisnuti ruku igračima Vrapča, no nogometaši iz Mača pokazali su u ovoj utakmici da njihovo mjesto u vrhu nije slučajno i da se bez problema mogu nositi sa svim momčadima iz vrha i to ravnopravno. Mače može biti ponosno na sve što je Gaj do sada napravio. Utakmica je odigrana u prekrasnom ambijentu, pred petstotinjak gledatelja, koji su imali što za vidjeti.

Danijel Tomašković, Gaj:

“Želio bi čestitati svojim igračima na jednoj velikoj utakmici. Ovim su pokazali da smo zasluženo tu gdje jesmo. Ova nam je bila jedna od najboljih utakmica, dominirali smo njen veći dio, no danas je pobijedila iskusnija momčad, kojoj su pobjedu donijeli kvalitetni pojedinci. Dali smo sve od sebe, mislim da smo zaslužili barem bod, a možda i pobjedu. Mislim da su gledatelji moglu uživati u odličnoj utakmici prve dvije momčadi lige“.

Željko Radišić, Vrapče:

“Iskreno smo se pripremali da sve riješimo u prvom dijelu, jer smo znali da Gaj u poluvremenu mijenja dosta igrača i kreće agresivnije, tako da smo težište bacili na taj prvio dio. Malo nas je ometao vjetar, no dva dobra poteza Brujića već su u prvom dijelu riješili pobjednika. Bilo je puno prekida, nije se mogla uspostaviti igra. Pritisak Gaja bio je više kroz prekide, nego kroz igru. Iako smo jesenski prvaci, u ova dva kola idemo pokušati uzeti svih šest bodova, da nam bude lakše na proljeće“.