[BISTRA-GAJ MAČE] Zanimljiv remi Bistre i Gaja

23. kolo IV. NL-središte Zagreb, Bistra - GAJ MAČE 1:1

Bistra i Gaj odigrali su zanimljivu utakmicu koja je na kraju ostala bez pobjednika, no obje su momčadi imale svoje prilike za pobjedu i tri boda. Ovim remijem Gaj je pokazao da polako izlazi iz krize i da je spreman do kraja prvenstva boriti se za prve četiri pozicije,  koje vode u III. HNL.

Početne minute pripale su domaćinu. U 2. minuti Gašparić je loše procijenio let jedne lopte, no ona je srećom iznenadila i Štuleca, koji glavom puca pokraj gola iz dobre pozicije. Pet minuta kasnije Marić je izašao sam pred Gašparića, ali golman Gaja odlično brani njegov udarac. Buđenje Gaja najavio je Vujica, ali previše oklijeva u dobroj poziciji u 8. mnuti. U 12. minuti Smolčić dobro ubacuje za Štuleca koji loše puca, no lopta se odbija do J. Matoševića kojem Gašparić brani dobar udarac. U idućem napadu poveli su gosti. Kreber je ubacio s lijeve strane iz kosa, domaća obrana nakratko je odbila loptu,  ali ravno na noge Iskriću koji sa 6-7 metara udaljenosti zabija za 0:1.

U 22. minuti Vujica je oštro pucao iz slobodnog udarca, ali Đurđek pokazuje visoku vrijednost. I onda u 37. minuti na iznenađenje svih pristunih sudac Radinić dosuđuje kazneni udarac iz samo njemu znanog razloga. Kaznenom udarcu prethodio je oštar udarac Smolčića s ruba kaznenog prostora, koji pogađa u petu Štuleca, koji je pak bio u zaleđu. Lopta se odbija do Kukeca koji pogađa vanjski dio mreže, a Radinić nakon toga pokazuje na kazneni udarac za domaće, uz brojne i opravdane proteste gostiju. No Vračević nema milosti i zabija za 1:1. Dvije minute prije kraja prvog dijela Aničić-Bosnić dobro puca, ali Gašparić je na mjestu. Isti igrač u posljednjoj minuti prvog dijela odbija opasan udarac Iskrića, na putu do mreže.

U nastavku prvu priliku imaju gosti. Vujica krade loptu Aničić-Bosniću i odlično upošljava Čavalu, no Đurđek je na mjestu. Domaći prvi put prijete preko Štuleca u 54. minuti, no i Gašparić je na visini zadatka. U 63. minuti Blagec na svoj način izvađa aut, loptu glavom zavhaća Suntešić, no neprecizan je iz dobre pozicije. Tri minute kasnije na drugoj strani prijeti Smolčić, a Suntešić blokira njegov opasan udarac. Vrlo dobri Benčić, koji je sijao nemir na lijevoj strani gostiju, opasno prijeti u 68. minuti, no spetljao se i pao, a čini se da mu je pri tome malo pomogao i Grozdek, no Radinić to tako ne vidi. U 74. minuti Štulec je umalo s centra savladao Gašparića, koji je nepotrebno duboko izašao. Posljednju priliku dvije minute prije kraj ima aktivni Smolčić, no obrana Gaja odbija njegov udarac u polje.

Pobjedama Segeste i Zeline Gaj je pao na šestu poziciju, a ove nedjelje u 16.30 sati na svom travnjaku dočekuje Gradiće.