Završio „Trofej Crne kraljice 2108.“

Proteklih deset tjedana četvrtkom su se trkačice i trkači okupljali i uz natjecanje promovirali trčanje kao zdrav način života

Na stazi gdje se inače trči Krapinski cener prošlog četvrtka održano je posljednje deseto kolo zimske trkačke lige pod nazivom Trofej Crne kraljice 2018. Proteklih deset tjedana četvrtkom su se trkačice i trkači okupljali i uz natjecanje promovirali trčanje kao zdrav način života. Natjecatelji su mogli birati između staza od 5 i 10 kilometara popularno nazvane po povijesnim i legendarnim osobama iz krapinske povijesti. Tako je utrka na 5 kilometara nosila ime Barbare Celjske, Crne kraljice, a utrka na 10 kilometara je nosila ime Krambergerovih deset po poznatom Dragutinu Gorjanoviću Krambergeru te su na taj način povezani povijest i sport.

Na zimskoj ligi nastupilo je ukupno 58 natjecateljica i natjecatelja. Na Petici Barbare Celjske prvo mjesto u ligi u ženskoj konkurenciji, s ukupno osvojenih 95 bodova iz 9 nastupa osvojila je Helena Krstić. Druga je bila Marta Puljek s osvojenih 88 bodova iz 6 nastupa, dok je treća bila Tajana Vdović s 58 bodova iz 5 nastupa. Sve tri natjecateljice su članice TK Maraton Krapina. U muškoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je Svenu Šemovčanu sa 107 bodova iz 9 nastupa, član AK Zabok. Drugo mjesto osvojio je Svenov klupski kolega Igor Visinski s 90 bodova iz 6 nastupa, a treće mjesto osvojio je Ante Radak sa 76 bodova iz 8 nastupa član TK Maraton Krapina.

Na Krambergerovih deset u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Lucija Mlakar s 30 bodova iz 2 nastupa iz Zagorje Adventure Teama dok je drugo mjesto osvojila Ana Gorup Hršak s 13 bodova iz 1 nastupa, članica TK Maraton Krapina. U muškoj konkurenciji prvi je bio Danijel Valek koji je u 10 nastupa osvojio nedostižnih 113 bodova iz TK Maraton Krapina, drugi je bio njegov klupski kolega Kruno Frljužec sa105 bodova iz 9 nastupa, dok je mjesto osvojio Krešimir Žlepalo nastupivši 8 puta s osvojena 84 boda.
Iz TK Maraton Krapina već najavljuju proljetnu ligu „Kup Čeha, Leha i Meha“ koji kreće 26.travnja.