SAMOBOR-GAJ: Zasluženo slavlje odličnog Samobora

Ovim porazom Gaj je prepustio mjesto prvog pratitelja Zelini

• Brujić između Ščurica i Krapnca

Brujić između Ščurica i Krapnca

Jaki i kvalitetni Samobor zaustavio je odličnu seriju Gaja od deset utakmica bez poraza. Domaćin je zasluženo slavio rezultatom 4:1, a posebno je dobro odigrao u nastavku utakmice. Nema se tu zapravo što puno za filozofirati. Bez obzira na položaj na tablici Samobor je kvalitetnija momčad od Gaja, sazdana od trećeligaških i ponekih drugoligaških igrača. Kada se još tome doda da je Samobor odigrao najbolju utakmicu ove jeseni, a Gaj najlošije, rezultat je takav kakav je, a ponajviše su mu kumovale individualne pogreške.

Gaj se solidno držao na početku utakmice. Prvi je zaprijetio Oraić u drugoj minuti, ali domaća obrana njegov je pokušaj odbila u korner. U 15. minuti prvi puta prijete domaći preko Držića, no Kralj u posljednjem trenutku čisti njegov opasan udarac. Domaći su poveli u 27. minuti. Držić je probio desnu stranu i nabacio na Dragića na kojeg je zakasnio izaći na desno krilnog napadača domaćih, pa je ovaj ostao sam i mirno ubacio loptu u mrežu.

U 36. minuti Vujica je izveo slobodni udarac s lijeve strane iz kosa, u gužvi se našao Bobinec koji je skrenuo loptu u mrežu za 1:1. Utakmica u prvom dijelu obostrano nije bila odveć kvalitetna i očekivalo se da će se s tim rezultatom otići na veliki odmor. No onda je Kotarski pronašao Brujića, čiji udarac prvo brani Škof, no Brujić uspijeva doći do lopte na poziciji desnog krila i ubaciti na drugu stativu gdje se našao Merlin kojem nije bilo teško ugurati loptu u mrežu za 2:1. Neki igrači Gaja kao da se nisu mogli snaći na velikom samoborskom travnjaku. Posebno se to odnosi na inače srčanog i hrabrog kapetana Krpanca, koji je u prvom dijelu „zujao kao pčelica“ i bio sukrivac za oba pogotka, pa ga je Deak bio prisiljen ostaviti u svlačionici.

Svojevrsnu točku na svojim drugim pogotkom u 54. minuti stavio je Merlin. Napadač domaćih prošao je kao brzi vlak pokraj usporenog Kralja i prekrasnom dijagonalom matirao je nemoćnog Škofa za 3:1. Nakon toga igra Sambora dodatno se podigla, dok je Gaj potpuno potonuo. Odlično je svojim sugiračima lopte dijelio „fantasista“ Nikica Brujić, vjerojatno najbolja „desetka“ lige. U 65. minuti Brujić je napravio mali dar-mar na lijevoj strani i odlično uposlio Držića koji efektno pogađa za 4:1. U 75. minuti Brujić vanjskim felšom pronalazi Dragića koji dobro puca, ali Škof još bolje brani. Igrala se 88. minuta kada je vrlo dobri Kotarski odlično pronašao Aljinovića koji dobro puca, ali Škofa spašava vratnica. Gaj je u nastavku imao dvije poluprilike iz prekida, koje nije iskoristio Bobinec.

Ovim porazom Gaj je prepustio mjesto prvog pratitelja Zelini. Već ove nedjelje očekuje nas derbi ova dva kluba u Maču.

IZJAVE TRENERA

Stjepan Bašić, Samobor:

Stjepan Bašić

“Dobro smo se spremili za ovu utakmicu, nakon što smo nesretno izgubili u Gradićama, za mene u jednoj neregularnoj utakmici jer je 2/3 travnjaka bilo pod vodom, pa nismo mogli pružiti našu kvalitetnu pas igru. Sve to nam je polazilo za rukom u ovoj utakmici, prije svega u drugom poluvremenu. Na vrijeme smo postigli treći pogodak i na kraju zasluženo pobijedili. Očekivao sam jači otpor Gaja, kojeg do sada nisam gledao, ali o njemu sam čuo sve najbolje. Dobre informacije o Gaju samo su dodatno motivirale moje nogometaše koji su dali svoj makskimum što je rezultiralo našom visokom pobjedom.“

Željko Deak, Gaj:

Željko Deak

"Prvi dio držali smo se dobro do zadnje minute, kada smo nespretno primili zgoditak. Nakon trećeg pogotka totalno smo pali i povratka više nije bilo. Nismo se držali dogovora iz svlačionice, radili smo previše individualnih pogrešaka, što se protiv ovako kvalitetne momčadi ne smiješ dozvoliti, ako želiš pozitivan rezultat.“