I četvrta utakmica u nizu bez poraza za Zagorec

Već sutra u 14.30 sati, četvrtoplasirani Zagorec igra pravi derbi jer dočekuje prvoplasirani Vinogradar

Prije ovog susreta, HAŠK-Zagorec, trećeligaši su odradili svoje jedanaesto kolo u kojem je Zagorec ugostio ekipu Dugog Sela. Nakon puno bolje igre slavili su dečki iz Podgore Krapinske rezultatom 4:1. Ono što veseli u ovom susretu je prvi prvenstveni gol ove jeseni Stjepana Poljaka, uz odličnu igru tijekom prvenstva samo je to nedostajalo, koji je u drugoj minuti iz slobodnog udarca postigao pravi euro gol da bi gosti u trinaestoj minuti izjednačili. U tridesetoj minuti i Mihael Turniški postiže svoj prvi gol te dovodi Zagorec u vodstvo da bi u drugom poluvremenu još sigurnojim igrom Zagorec preko Smrekara ( 15. ) i Hanžića ( 5. ), najboljih strijelaca kluba, postigli konačan rezultat od 4:1.

U dvanaestom prvenstvenom kolu III. HNL Zapad krapinski je klub gostovao u Zagrebu kod HAŠK-a i pobjedom od 4:2 nastavio niz od četiri prvenstvena susreta bez poraza – tri pobjede i jedan neriješeni rezultat.

Od početka susreta krapinski je klub puno bolje ušao u susret i u samom otvaranju utakmice došao u sigurno vodstvo. U 11. minuti Marko Mlinarić gura loptu prema Matiji Smrekaru prema lijevoj korner crti i kada se činilo da će lopta pobjeći u gol aut Matija se odlično snalazi, primiruje loptu, vara svog čuvara i šalje je unutar domaćeg peterca gdje ju dočekuje Filip Hanžić i lakoćom pogađa za vodstvo Zagorca.

Četiri minute kasnije Stjepan Poljak je nazočnim navijačima, i domaćim i gostima te svakako i akterima na terenu, pokazao svoj repertoar izvođenja slobodnih udaraca. Sudac Benković dosudio je slobodan udarac za Zagorec na udaljenosti od 30 metara do domaćeg vratara Lončarića. Stjepan Poljak mirno je uzeo loptu i uputio pravi projektil u gornji desni kut nemoćnog Lončarića.

Eurogol za 0:2.

Nakon toga Zagorec i dalje dobro igra uz nekoliko nepotrebnih peta, što je izuzetno naljutilo trenera Vincelja, i zaista smo imali osjećaj da se pokušavaju igrati odnosno da je došlo do manjeg opuštanja. Takva igra kažnjena je u 31.-oj minuti kada je Čulo iskoristio nepažnju obrambenih igrača Zagorca i mirno glavom smjestio loptu iza leđa nemoćnog Ranogajca te se s tim rezultatom, i odlazi na odmor: HAŠK 1. Zagorec 2.

U drugo poluvrijeme kao da je ušao neki drugi Zagorec – opušten i nezainteresiran te neki drugi sudac jer Borković je čitavo drugo poluvrijeme donosio odluke isključivo u korist domaćina.

Osim navedenog moramo naglasiti da je ulazak Zelenike u 46.-oj' i Mudradžije u 61. HAŠK-u donio dominaciju koji je bio bolja momčad. U 67. minuti vidjeli smo jednu odluku suca koja je iznenadila sve – igrače Zagorca, domaćina, i navijače – dosuđen je jedanaesterac za domaćina nakon prekršaja koji je vidio samo sudac i tada sam se sjetio riječi pokojnog velikog trenera Ante Biće Mladinića koji mi je u jednom intervju rekao: “Dragi moj, u nogometu postoje sam dvije vrste penala: Onaj koji jest ! I onaj koji je vidio samo sudac !“ Ovaj penal je bio onaj drugi kako je naglasio Biće !

Loptu je uzeo Zelenika. Uputio vrlo oštar udarac, ali Ranogajec nije nasjeo na njegovo „cimanje“ već je mirno sačekao udarac i uspješno obranio nepravedno dosuđen jedanaesterac.

To je to! Pomislili smo! Sada će Zagorec krenuti kao u prvom poluvremenu. No, sudac Borković to nije dozvolio već u dvije minute kasnije dosuđuje slobodni udarac iskosa s lijeve strane na udaljenosti od 16 metara nakon navodnog prekršaja Ranogajca koji nije, samo da naglasim, ni dodirnuo protivničkog igrača. Loptu je u peterac gostiju ubacio Mraković a ona se kao u nekom fliperu odbijala od igrača do igrača da bi je na kraju u mrežu gurnuo Šugić i donio izjednačenje domaćinu.

Vidjevši da je „vrag odnio šalu“ Zagorec se vraća na početak susreta i u potpnosti preuzima inicijativu i kada se činilo da će sve završiti podjelom bodova upornost se isplatila. U 87' Smrekar postiže svoj šesnesti prvenstveni gol, a onda i Postonjski u prvoj minuti nadoknade za konačnih 2:4. Sasvim zasluženo, uz nepotreban pad koncentracije u središnjem dijelu utakmice, Zagorec u Krapinu nosi puni plijen.

Već sutra u 14.30 sati, četvrtoplasirani Zagorec igra pravi derbi jer dočekuje prvoplasirani Vinogradar. U derbiju susreta trener Vincelj najvjerojatnije neće moći računati na drugog strijelca kluba Filipa Hanžića koji je ozlijeđen u utakmici protiv HAŠK-a.

KRAPINA – Igralište ŠRC Podgora – Gledatelja 100. Sudac: Ivan Podgorski-Boček (Zagreb)

ZAGOREC – DUGO SELO 4:1 (2:1)
Strijelci: 1:0 Poljak (2); 1:1 Grgić (13); 2:1 Turniški (30); 3:1 Smrekar (54); 4:1 Hanžić (62).

ZAGOREC: Ranogajec, Lešković, Hendija, Konjić (63. Hendija); Postonjski, Smrekar, Strabić (78. Sedak), Turniški, Poljak, A. Landripet, Mlinarić ( 78. Hoić), Hanžić.

Trener: Kristijan MITREČIĆ

DUGO SELO: Jasenović, Magdić, Peretin ( 46. Ježić), Martić ( 50. Brajković), Grgić, Kuzmanović, Miki, Bešlić, Martinović,

Salatović (46. Bubnjić), Mamuza.

Trener: Milivoj BRAČUN

ZAGREB – Igralište Pešćenica. Gledatelja 150. Sudac: Tihomir Sopić ( Galgovo ). Pomoćnici: Dominik Benković ( Zaprešić ) i Mato Josipović ( Križ ). Četvrti sudac: Dario Cikojević ( Samobor ).

HAŠK – ZAGOREC 2:4 (1:2)

Strijelci: 0:1 Hanžić (11); 0:2 Poljak (15); 1:2 Čulo (31); 2:2 Šugić (69); 2:3 Smrekar (87); 2:4 Postonjski (90).

HAŠK: Lončarić, Mlakić, Ivezić, Miloš, Kos, Brlečić, Krajačić, Šugić, Marković (46. Zelenika), Čulo (61. Mudražija), Mraković.
Trener: Velimir BABIĆ.

ZAGOREC: Ranogajec, Lešković, Konjić, Postonjski,Smrekar, Strabić, Turniški (56. Kresonja), Poljak, A. Landripet, Mlinarić (87. Iskrić), Hanžić (75. Sedak).