BRAVO: Sjajna Sara u Zagorje donijela čak tri državne medalje!

Požega je bila domaćin Prvenstva Hrvatske u stolnom tenisu za mlađe kadetkinje. Sjajan nastup ostvarila je stolnotenisačica Zagorca Sara Rivetti koja je osvojila čak tri medalje. Sara je s Karlom Ivčić osvojila zlatnu medalju u igri parova, srebrna je medalju osvojila u pojedinačnoj konkurenciji, dok je s kolegicama iz svog Zagorca osvojila broncu u ekipnoj konkurenciji.

U igri parova Sara i Karla su u četvrtfinalu bile bolje od para Nika Gregurec (Drava Žabnik)/Vilma Despot (Šibenik) s 3:0, zatim su u polufinalu s 3:0 bile bolje od kombinacije Iva Lešić Duralija (TIS)/ Marija Bogović (Malinska), da bi u finalu s 3:1 nadvisile para Mia Romić/Nika Crnogaj (Mladost) s 3:1.

Nastup u pojedinačnoj konkurenciji Sara je otvorila s tri pobjede u skupini. U osmini finala je s 3:1 slavila protiv Špoljarić (MGK Drava Žabnik), u četvrtfinalu je s 3:0 bila bolja od Lipovščak (Jaska) s 3:0, u polufinalu je s 3:2 nadvisila Lešić-Duraliju (TIS), da bi ju u finalu zaustavila kolegica iz igre parova Karla Ivčić s 3:1.

Broncu je Sara osvojila zajedno s kolegicama iz ekipe STK Zagorec Stellom Presečki i Nerom Poslon. Mlađe kadetkinje Zagorca bile su druge u skupini što im je donijelo priliku da se bore za treće mjesto protiv Malinske. Tu su bile bolje rezultatom 3:2 i u Krapinu donijele odlično treće mjesto.

Igrala je Sara i mješovite parove sa Šimunom Miloševićem (Mladost Zagreb). Nakon što su prošli osminu finala zaustavljeni su u četvrtfinalu od kombinacije Ivan Smiljanić/Karla Ivčić s 3:1.

Trenerski dvojac Branko Krkalo-Krešo Puljko bio je iznimno zadovoljan kako Sarinim nastupom, tako i nastupom njenih kolegica iz ekipe.

Na rang listi mlađih kadetkinja Sara drži drugo mjesto u konkurenciji 63 igračice. Ispred nje je samo Karla Ivčić i u budućnosti će nam njih dvije sigurni smo pružiti puno lijepih i uzbudljivih dvoboja.

Njih dvije odabrane su od strane izbornika kadetske reprezentacije Tomislava Kolareka da brane boje Hrvatske U-13 reprezentacije od 22.-26. svibnja u Bukureštu (Rumunjska).