Završen memorijal „Rudolfa Mraza“ u malom nogometu

Na ovogodišnjem izdanju veteranskog turnira okupilo se 12 momčadi

• CB Bull

CB Bull

Poznata klanječka malonogometna družina, caffe bar Bull, zasluženi je pobjednik memoijala „Rudolfa Mraza“ za veterane u malom nogometu, koji se paralelno održavao sa seniorskim kupom Zagorja.

Na ovogodišnjem izdanju veteranskog turnira okupilo se 12 momčadi, a među njima je bilo i takvih haklerskih imena kao što su Tomica Vincelj i Zvjedzan Brlek koji su branili boje Inkopa, Žlebački i Bukovac koji su igrali za Inkop te niz vrlo kvalitetnih haklera starijih od 33 godine. To najbolje govori o snazi tunira, kada momčadi s takvim pojedincima nisu mogli do finala.

Zasluženu pobjedu odnio je Bull, koji je s 2:1 u finalu pobijedio momčad ŠU Gornja Šemnica. Finale je pružilo kvalitetan mali nogomet. Ivanuš je u 6. minuti doveo Bull u vodstvo, a s tim se je rezultatom otišlo na poluvrijeme. Stvari je na početak u 19. minuti vratio Stiven Medvedec, a u 23. je Nino Kos pogodio vratnicu. Nakon toga Šemnica je stala. Družinec je prekrasnim eurogolom u 26. minuti donio pobjedu svojoj momčadi, koja je mogla biti i izraženija da su u samoj završnici Ljubić i Ivanuš bili prisebniji.

Goran Družinec i Danijel Končevski

Na kriliima dvostrukog strijelca Zvjezdana Brleka i Tomice Vincelja do trećeg je mjesta došao Inkop, koji je u uzbudljivom četvrtfinalu izbacio prošlogodišnjeg pobjednika Pri Vujči, nakon izvođenja šesterca.

Kao i u seniorskoj konkurenciji, titula najboljeg igrača i najboljeg strijelca zasluženo je pripala igrača Bulla, Goranu Družinecu, koji je postigao devet golova, dok je najbolji vratar Danijel Končevski iz momčadi ŠU Gornja Šemnica.

- Turnir je bio iznimno kvalitetan. Od četvrtfinala su sve utakmice bile iznimno zahtjevne. Drago mi je što sam dobio ovu dvostruku nagradu. Igrao sam na puno turnira, ali još nikad nisam bio najbolji igrači i najbolji strijelac u isto vrijeme – riječi su Gorana Družinca nakon turnira.