Novoosnovani Atletski klub Zabok osvojio prvo postolje u povijesti

Treće je mjesto na polumaratonu u Ivanić Gradu zauzela iznimno kvalitetna atletičarka

• Sanja Loborec

Sanja Loborec

Tridesetogodišnja Klanjčanka, Sanja Loborec, ostat će zlatnim slovima upisana u povijest atletskog kluba Zabok, koja će sigurno smo biti jako bogata. Na polumaratonu hotela Sport koji se održao u Ivanić Gradu, Sanja je osvojila treće mjesto u konkurenciji 29 seniorki, koliko ih nastupilo na ovom polumaratonu. Prvo mjesto osvojila je Mađarica Zita Kacser s vremenom 1:25,33, a sedam sekundi kasnije u cilj je utrčala njena sunarodnjakinja Tunde Szabo. Sanja Loborec stazu je prošla u vremenu 1:31,53.

Prema riječima predsjednika AK Zabok, Matije Grabrovečkog, Sanja je iznimno kvalitetna atletičarka od koje klub očekuje još brojna postolja u budućnosti.

U konkurenciji atletičara prvi je u cilj utrčao Kenijac koji trči za Mađarsku Gideon Kipkemboi Kosgei s vremenom 1:13:36. I preostala dva mjesta osvojili su njegovi sunarodnjaci. Drugo mjesto osvojio je Abel Kibet Rop s vremenom 1:14:05, a treći je bio Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo u vremenu 1:14:30.