Kolar zabio dvaput za tri boda Klanjčana

Utakmica 1. Županijske nogometne lige između ekipa Klanjca i Oštrca pripala domaćinu

Oko stotinjak gledatelja okupljenih na igralištu NK Klanjec protekle nedjelje prisustvovalo je zanimljivoj prvenstvenoj utakmici. Već na samom početku dogodila se velika pogreška nogometaša iz Zlatara. Nepreciznu povratnu loptu presjekao je Filip Petrišić, čak tri Klanjčana našla su se pred praznim vratima gostiju te Josipu Kolaru nije bilo teško zatresti mrežu za vodstvo od 1:0. U 9. minuti gosti uzvraćaju, kada je nakon ubacivanja iz kornera Igor Vidović Popek odlično pucao glavom, no mreža se nije zatresla.

Već u sljedećoj minuti dolazi do poravnanja rezultata. Nakon ubacivanja iz kornera Patrik Valjak zabio je pogodak glavom pored nemoćnog vratara Humskog za 1:1. U 15. minuti  Oštrcov Mario Beljak u odličnom solo prodoru dodaje Škrlecu, koji puca u blok dobro postavljene domaće obrane. U 28. minuti  dobra akcija Klanjca: Brlek prima odličnu loptu, no s desetak metara puca pored gola. U 33. minuti ponovno je u akciji Oštrcova devetka Mario Beljak, dodaje loptu Škrlecu, koji mlako puca u donji lijevi kut vratara Klanjca. U 37. minuti pokušaj Klanjca, koji prijeti nakon slobodnog udarca, no lopta odlazi iznad gola. Dvije minute kasnije Klanjec ponovno prijeti preko Alena Humskog, koji dobro ubacuje loptu za Ivana Šenkiša, koji puca pokraj gola. U 41. minuti uslijedio je odličan solo prodor Klanjčana Brleka, no obrana Oštrca bila je na mjestu. Ekipe su nakon 45 minuta otišle u svlačionicu s rezultatom 1:1.

Već na samom početku 2. poluvremena utakmica je odlučena. U 49. minuti odlično se snašao Josip Kolar, koji je na asistenciju Brleka zabio za vodstvo domaćina od 2:1. U 52. minuti uslijedio je pokušaj Oštrca iz kornera, no Matija Benčić puca glavom iznad gola. Sedam minuta kasnije Klanjec prijeti preko kontre, no ovu prijetnju osujetio je pravovremenim istrčavanjem vratar gostiju Kveštak . U 65. minuti ponovno dobar pokušaj Klanjca iz kontre, koja je također okončana bez prave završnice. U 72. minuti nakon lijepe akcije Klanjca Filip Petrišić prima idealnu loptu, no s desetak metara zamalo je neprecizan. U 75. minuti Oštrcov Matija Kesak prijeti glavom, no pored gola. U 83. minuti nakon kornera Klanjca lopta je iznenadila Ivana Šenkiša, koji se nije najbolje snašao. U 88. minuti prilika za Oštrc iz dobre pozicije iz slobodnog udarca, no Dumbović puca iznad gola. U 93. minuti uslijedio je zadnji pokušaj Oštrca preko Mihaela Škrleca, koji izbija ispred golmana, no njegov mlak udarac vratar Humski sigurno brani te ostaje konačni rezultat od 2:1za tri boda domaćina.

Trener gostiju Ivica Jurinec:

– Mislim da je utakmica bila dosta izjednačena. Mislim da su i neke odluke sudaca išle na ruku domaćina. No, Klanjec je svoje šanse iskoristio, mi svoje nismo i tako zasluženo pobijedio – izjavio je trener gostiju.

Trener domaćih Damir Ćosić zadovoljan je s osvojena tri boda:

– Utakmica je bila zanimljiva i čvrsta i s jedne i s druge strane. Kontrolirali smo cijelu utakmicu na sredini terena, dok su gosti dominirali u skoku. Sve u svemu, mislim da smo zasluženo pobijedili – rekao je.

Utakmicu je sudio Martin Turčin s pomoćnicima Filipom Sinkovićem i Silvijom Makar.