Malonogometaši Jesenja startali uvjerljivom pobjedom protiv Vinkovaca (9:2) u kvalifikacijama za popunu I. HMNL

Domaćin je odlično krenuo, a svoju nadmoć je okrunio već u 3. minuti

Zeleni iz Jesenja na najbolji su mogući način otvorili kvalifikacije za popunu I. HMNL. Oni su kao domaćin sa čak 9:2 nadvisili Vinkovce i tako se s tri osvojena boda izjenačili s Crnicom koja je Vinkovčane u prvom kolu savladala s 11:3.

Domaćin je odlično krenuo, a svoju nadmoć je okrunio već u 3. minuti kada je odlični Darko Kunštek iz slobodnjaka s 10 metara udaljenosti savladao gostujućeg vratara Bertića. Nakon toga "zeleni" su neočekivano stali ili bolje reći gosti su ih iznenadili visokim presingom iz kojeg su teško izlazili. Počele su redati šanse pred Malogorskim. Samo minutu nakon vodećeg pogotka Ležaić izlazi sam pred Malogorskom, ali loše puca. U 7. minuti Malgorski u jednom napadu odlično brani udarce Jančića i Zovka. Domaćin uzvraća dobrom šansom Presečkog, kojem je loptu servirao Majcenić, no i gostujući vratar pokazuje kvalitete. U 13. minuti Zovko je sam pred Malogorskim, ali domaći vratar još jendom je na visini zadatka. I onda u 15. minuti dvije dobre prilike za Jesenje propuštaju Majcenić i Šoštarić, a gosti vuku kontru preko Antunovića koji odlično pronalazi Zovka, a ovom nije bilo teško spremiti loptu u mrežu za 1:1. No samo što se krenulo s centra odličnu akciju Presečkog i Strabića Kunštek pretvara u vodstvo domaćina za 2:1. Dvije minute kasnije Kunštek je umalo stigao do hat-tricka, ali je Bertić uz velike napore obranio njegov udarac s 10 metara udaljenosti. I onda minutu prije kraja Jaman iznenađuje Malogorskog i iz kosa s lijeve strane oštrim udarcem u golmanov kut postiže pogodak za 2:2.

Jesenje je u nastavak krenulo puno življe. Trener Leljak suzio je rotaciju i oslanjao se na Malogorskog, Kunšteka, Hanžića, Presečkog, Majcenića i Strabića i ta mu je šestorka na kraju donijela uvjerljivu pobjedu. U 24. minuti u jednom napadu opasno prijete Majcenić i Presečki, ali Bertić odlčno brani, a gosti odmah povlače kontru u kojoj Ležaić izlazi sam pred Malogorskog, ali domaći vratar odlučio je da u nastavku neće primiti pogodak. MInutu kasnije Presečki s dva metra pogađa vratnicu, a gledalište je proključalo u 28. minuti. Odlično su kombinirali Hanžić i Strabić koji nesebično produžuje do Kunšteka, a ovaj postiže hat-trick za vodstvo domaćih od 3:2. Još se slavlje nije ni stišalo, a već je Majcenić na asistenciju Kunšteka postigao prekrasana pogodak za 4:2. Gosti su potpuno potonuli i na parketu je postojao samo domaćin. Redali su se prekrasni potezi i golovi. U 31. minuti Bertić ruši Presečkog u svojih šest metara, a odlični suda Borojević svira kazneni udarac. Loptu uzima Majcenić i sa šest metara pogađa za 5:2. Prekrasan lob Hanžića, s gol crte u 34. minuti izbija Haluška. No u slijedećem napadu Hanžić odlično pronalazi Strabića, koji je prekrasnom varkom polegnuo golmana, a onda podigao loptu iznad njega i pogodio mrežu za 6:2. Već u slijedećem napadu Strabić je asistent, a Majcenić pogađa za 7:2. Raspoloženi Majcenić podigao je gledalište na noge u 38. minuti kada je sam pokrenuo jednu solo-akciju i završio je prekrasnim pogotkom za 8:2. Na isti je način kapetan Presečki 19 sekundi prije kraja postavio konačnih 9:2 i veliko i zaluženo slavlje domaćina moglo je početi.

JESENJE - VINKOVCI 9:2 (2:2)

KRAPINA: SD Krapina, GLEDATELJA: 200, SUCI: Borojević i Pavličić (oba Kutina).

JESENJE: Malogorski, Presečki, Kunštek, Hanžić, Majcenić, Habjanec, Šoštarić, Cvilko, Klasić, Pasariček, Šoštarić, Strabić, Lamot, Osredečki VODITELJ: Josip Leljak

VINKOVCI: Bertić, Antunović, Marinić, Ležaić, Zovko, Jelinić, Kujundžija, Jančić, Haluška, Jaman. VODITELJ: Antonio Rimac

STRIJELCI: 1:0 Kunštek (3′), 1:1 Zovko (15′), 2:1 Kunštek (15′), 2:2 Jaman (19′), 3:2 Kunštek (27′), 4:2 Majcenić (28′), 5:2 Majcenić (31′), 6:2 Majcenić (35′), 7:2 Strabić (35′), 8:2 Majcenić (38′), 9:2 Presečki (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Jesenje 4 (3+1); Vinkovci 10 (4+6)

ŽUTI KARTONI: JESENJE: Malogorski (8′), Šoštarić (8′), Majcenić (24′); VINKOVCI: Ležaić (4′), Jančić (10′)