Podjela bodova u Zlatar Bistrici

Ivančica je u 10. kolu 1. zagorske lige dočekala NK Matija Gubec

Ivančica je u 10. kolu 1. zagorske lige dočekala NK Matija Gubec. Bio je to na neki način derbi sredine ljestvice, a koliko su male razlike zapravo govori i podatak da je Ivančica dva kola prije ove utakmice bila na posljednjem mjestu, a tada je spojila dvije pobjede zaredom (Rudar M i Zagorec VT) i skočila na 8. mjesto. Matija Gubec je pak konstantno u sredini ljestvice i u utakmicu je ušao sa 6. mjesta. Razlika samo 2 boda (13-11), pa je Ivančica pobjedom mogla i preskočiti svog nedjeljnog suparnika, a Matija Gubec pak pobjedom uploviti u sasvim mirne vode. Čini se da ni jedni i ni drugi ni X ne bi baš odbacili.

Na odmor sa 1:1

Nakon početnih 5 minuta ispitivanja snaga, Martin Kovač je u 7. minuti potegnuo sa desne strane sa 20 metara, ali pored gola. U 14. minuti dobra prigoda za domaćine. Jedna prizemna lopta po desnoj strani stigla je do Marka Jurkovića, koji je napravio 3 koraka i pucao ispod Vedrana Pušeca, ali malo pored stative. Na drugoj strani u 18. minuti sa 18 metara pucao je Filip Podvorec, Matija Nuli obranio, a Martin Kovač sa samo 5-6 metara pogodio opet u Nulija.

Odmah u sljedećem napadu Matija Pezić pokušao je iznenaditi Pušeca sa 40 metara, skoro iz auta, ali je zamalo promašio. U 26. minuti kontra gostiju za novu veliku priliku gostiju. Nakon izgubljene lopte domaćina na centru po desnoj strani spustio se Dominik Suhina dao za Kovača, koji sam sa 10 metara puca pored gola. No, u 30. minuti iz slične akcije Matija Gubec je poveo. Ovaj puta Suhina i Kovač zamijenili su uloge, Kovač je dodao s desna nakon kontre, a Suhina zabio za 0:1. No, Ivančica se vrlo brzo vrača. U 33. minuti korner je izveo Robert Tukač. Lopta se odbijala od nekoliko igrača, i sjela na kraju na volej Marku Jurkoviću, koji sa 12 metara izjednačava. U 36. minuti Podvorec iz slobodnjaka sa 25 metara pogađa živi zid, a u 40. nakon ubačaja s desne strane Tomislav Lešković glavom puca pored gola. U 41. minuti Kristijan Brlek je donio jednu loptu u opasnu zonu, dao za Suhinu, koji vrača za Podvorca, a ovaj puca sa 15 metara pored gola. Zadnju priliku u prvih 45 minuta imali su domaćini. U 42. minuti nakon par odbijanja lopta dolazi do Hrvoja Haban, koji puca pored gola.

Nastavak bez golova

Prvi pokušaj u nastavku dolazi od Podvorca, koji puca iz slobodnog udarac sa 35 metara iskosa, ali dosta preko gola. U 52. minuti na drugoj strani sa 25 metara puca Krunoslav Poljak, a Pušec izbija u korner.

U 57. minuti odlično se po desnoj strani probio Šumiga, ostavio loptu za M. Jurkovića, koji puca sa 20 metara iz prve, malo pored desne spojnice-mjesta gdje se spajaju prečka i stativa. U 62. minuti nakon dosta dodavanja na 40-tak metara od gola gostiju, sa 25 metara puca Ivan Živković, koji je ušao u nastavku, ali pored gola. U 64. minuti izvrsno je slobodni udarac izveo Tukač, sa 30-ak metara iskosa i pogodio uz samo stativu, ali je Voloder još bolje obranio. U 80. minuti još jedan pokušaj domaćina, ali bez veće opasnosti za goste, nakon udarca L. Jurkovića sa 20 metara. U 84. minuti pokušavaju i gosti, ali Kovač nije najbolje primio loptu na 16 metara, točnije Poljak je dobro reagirao i oduzeo mu loptu. U 85. minuti puca i Nikola Sviben za goste, ali opet bez veće opasnosti.

U 87. minuti M. Jurković se probija po desnoj strani i ubacuje u sredinu, no tamo nema nikoga od njegovih suigrača. U 88. minuti na drugoj strani Podvorec puca po sredini sa 25 metara, ali pored gola. U 89. minuti pak nakon jednog ubacivanja glavom puca Brlek, ali i on ne pogađa okvir gola. U 90. minuti domaći navijači su uzdahnuli. M. Jurković je izvrsno ušao u kazneni prostor s desne strane, dobro je pucao po zemlji uz stativu, ali Pušec je opet izvrsno reagirao i sačuvao bod, jer minuti nakon toga sudac Krešimir Sokolić svirao je kraj. Tako je Matija Gubec stigao do 5. remija, a Ivančica iako bez pobjede nastavila niz od 3 utakmice bez poraza.

Željko Deak, trener NK Ivančica:

''U prvom poluvremenu bila je to rastrgana utakmica, sa prilikama na obje strane. U nastavku smo bili bolji, imali više prilika, ali nismo zabili. Čestitam gostima na fer borbi.

Slaven Belinić, trener NK Matija Gubec:

'Izgleda da smo pretplaćeni na neriješene rezultate. Ne znam dal je to uspjeh ili neuspjeh. U ovoj utakmici je to bilo realno. U prvom poluvremenu smo bili bolji, imali više šansi, nismo zabili. U drugom dijelu smo stali, domaćini su osvježili sredinu terena, bili bolji, ali smo zadržali bod.''