Matija Grabrovečki četvrti na "Wings For Life World Run" u Zadru

Na utrci u Zadru je nastupilo i nekoliko zagorskih trkača, a najuspješniji je bio Matija Grabrovečki iz Atletskog kluba Rudolf Perešin Gornja Stubica koji je završio na četvrtom mjestu

Zadar je ove nedjelje bio jedan od 25 svjetskih punktova globalne utrke "Wings For Life World Run" kojoj je cilj skrenuti pažnju na ozljede leđne moždine i prikupiti sredstva za istraživanja tih ozljeda te pronalaska lijeka.

Na utrci u Zadru nastupilo je 8 tisuća trkača, a pobjednik je Robert Radojković, najbolji hrvatski maratonac, kojega je automobil organizatora sustigao nakon 65 km i 530 metara. U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Željka Šaban koja je utrku završila nakon istrčana 44 km i 730 metara.
S obzirom na to da se ova utrka održavala istovremeno u cijelom svijetu, globalni pobjednik je Šveđanin Aron Anderson koji je istrčao 92 km i 100 metara.

Na utrci u Zadru je nastupilo i nekoliko zagorskih trkača. Najuspješniji je bio Matija Grabrovečki iz Atletskog kluba Rudolf Perešin Gornja Stubica koji je završio na četvrtom mjestu. Njegov klupski kolega Ivica Mucak je bio 17. U ženskoj konkurencji Maja Vančina je bila 54., Andreja Grabrovečki 78. itd.