U zanimljivom derbiju Stubica slavila za vodstvo na ljestvici

1. ŽNL 3. kolo: Stubica – Oroslavje 2:1

Već 3. kolu 1. zagorske lige donijelo je veliki derbi Stubice i Oroslavja. Lokalni je to derbi, uvijek zanimljivi i atraktivan, bez obzora na stadij natjecanja i položaj ekipa na ljestvici. No, iako početak sezone dodatnu draž ovoj utakmici dala je i činjenica da su obje ekipa sjajno krenule u sezonu, sa dvije pobjede, pa je ovo bio i ogled trećeplasirane Stubice i vodećeg Oroslavja. Gosti su k tome u utakmicu ušli i bez primljenoga gola u prva dva susreta. Oba su bila na domaćem terenu, pa je ovo bilo prvo gostovanje. Dakle, još kad dodamo i lijepi dan tj. vremenske uvjete, sve je bilo spremno za pravu derbi.

Stubica u sučevom vremenu prvog poluvremena do izjednačenja

Prvo poluvrijeme nije razočaralo. Prvi su zaprijetili gosti i to u 7. minuti. Duga lopta s lijeve strane pronašla je na suprotnoj strani Karla Kovačića, koji ju izvrsno prima desnom nogom, prebacuje si na lijevu, čime vara dva igrača Stubice, ali onda puca traljavo pa golman Karlo Rajilić brani. U 9. minuti na drugoj strani kombiniraju Robert Glavač i Matija Drempetić, no Glavač u izglednoj situaciji daje dugi for, dovoljno dug da Hrvoje Hursa na golu gostiju uhvati loptu.

U 11. minuti Drempetić je nakon akcije domaćina po sredini terena osvojio podosta prostora i pojavio se na 20 metara od Hurse, ali je kod udarca promašio loptu, koja se ipak odbija do Marija Landripeta na lijevoj strani, no njegov prizeman udarac Hursa lakoćom hvata.  U 13. minuti Oroslavje dolazi do vodstva. Bila je to jedna ispucana lopta koja je padala u ruke Rajiliću, no nespretno mu ispada iz ruku. Poklon koristi Radovan Šoštarić i gura loptu u prazan gol za 0:1. U 17. minuti Jurica Grlić nabacuje a Leo Tuđa sa 12 metara puca glavom, malo pored domaćeg gola. Na drugoj strani u 22. minuti Glavač vuče loptu sve do 12 metara pa puca u blok na zemlji. Domaćini traže ruku, no sudac Željko Tuđa samo odmahuje.

U 26. minuti jednu dubinsku loptu u kazneni prostor gostiju Japanac Tatsuya Hayashi odlično ostavlja za Glavača, no ovaj oklijeva sa udarcem i odlazi previše desno, na kraju niti ne puca. U 30. minuti drugi Japanac u redovima Stubice Yuto  Kamba izvodi korner, a lopta mu se od bloka vrača. Nakon toga vara suparničkog igrača i odlično nabacuje, a Matija Zaplatić sa 5 metara glavom prebacuje prazan gol. Glavač pokušava i u 33. i 35. minuti, ali oba puta Hursa je siguran. Gosti imaju sjajnu priliku u 37. minuti, kada je sam ostavljen na lijevoj strani Neven Pišković, koji ulazi u sredinu i prebacuje Rajilića, ali i gol. u 44. minuti Hayashi sjajno prima jednu loptu na 13 metara od gola, okreće se i iz prve puca malo pored gola. No, u sučevom vremenu prvog dojela domaćini izjednačavaju. Valentino Vlahović se probio po desnoj strani, a nakon ulaska u kazneni prostor je srušen. Sa 11 metara za 1:1 u 2. minuti sučeve nadoknade zabio je Drempetić.

Glavač za potpuni preokret

U nastavku u 48. minuti Kamba i Ha Hayashi kombiniraju, ulaze u kazneni prostor, Kamba lijepo dodaje paralelnu loptu, a Hayashi promašuje loptu sa 12 metara, tj. pogađa se u ruku. U 51. minuti na drugoj strani iz slobodnjaka nabacuje Grlić, a pored gola glavom puca Kovačić, a u 54. Tuđa iz kontakta puca po zemlji, ali Rajilić je siguran. U istoj, 54. minuti Kamba se sjajno othrvao na lijevoj strani, dao povratnu na par metara na Glavača kojemu nije bilo problem zabiti za 2:1. Na drugoj strani u 61. minuti Grlić opet iz slobodnjaka nabacuje na nekih 12 metara, ovaj puta na Luku Turčića, koji glavom puca pored gola. U 75. minuti Hayashi se našao u izvrsnoj poziciji, ali puca pored gola.

U 79. minuti za goste pokušava Nikša Šimić, koji je ušao u nastavku, no njegov udarac po zemlji sa 20 metara nije bio problem za golmana domaćina. U 81. minuti kontru domaćina poveo je Drempetić, dao za Hayashia, koji puca sa 25 metara, a Hursa brani. Na dobivenu loptu išao je Kamba, ali je bio u zaleđu. U završnici Oroslavje pokušava iz prekida, ali u 3 navrata Rajilić odlično reagira na ubacivanja. S druge strane pak u 88. kontu domaćina odigrali su Drempetić i Kristijan Starešina, no obrana gostiju je ipak otklonila opasnost.

Zvjezdan Brlek, trener NK Stubica:

''Očekivali smo tvrdu utakmicu, jer su se srele dosad najbolje momčadi. Primili smo rano gol greškom golmana, nažalost, no ne krivimo ga zbog toga. Mlad je i moramo se priviknut na takve stvari, ali smo imali snage, volje i želje preokrenuti utakmicu, što mi je izuzetno drago za ovakvu momčad koja raste.''

Nažalost, trener Oroslavja Ivica Antolić nastavio je praksu od prošle sezone, praksu nedavanja izjava.