Stubičanci u Petrinju sa zaostatkom

Prva kvalifikacijska utakmica za popunu Međužupanijske nogometne lige Središta Zagreb završila je pobjedom gostiju

U Donjoj Stubici je jučer, na sam blagdan Tijelova odigrana prva kvalifikacijska utakmica za popunu Međužupanijske nogometne lige Središta Zagreb, u kojoj je Stubica dočekala Mladost iz Petrinje, prvaka 1. lige sisačko-moslavačke županije.

Slavili su gosti sa 2:0 i stekli veliku prednost pred uzvrat u Petrinji, koji je na rasporedu u nedjelju 18. lipnja u 18 sati. Stubica je vrlo dobro izgledala u prvih 45 minuta, bila je bolji takmac, a gosti u tom dijelu nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola. S druga pak strane već u 11. minuti Nikola Pešec je lijepo pucao glavom, ali je golman gostiju Ivan Tolušić obranio, a uz još nekoliko izglednih situacija, u 35. minuti je Ernest Horvat pogodio prečku iskosa sa lijeve strane, da bi u nastavku akcije Matija Drempetić sa par metara promašio prazan gol.

U nastavku osjetio se pad u igri Stubice, a posebno nakon 55. minute kada je Horvat još jednom pogodio prečku. Stubica je sve više padala, gosti su osvježili momčad i zagospodarili terenom, stvarali su prilike, a dvije od njih i iskoristili. U 71. minuti, nakon ubačaja s desne strane, glavom je sa par metara zabio Aleksandar Kolić. Umjesto njega u 75. minuti ušao je Matej Prepelec, da bi 10 minuta kasnije u 85. minuti, nakon akcije po desnoj strani i povratne lopte postavio konačnih 0:2. Spomenimo da je u prvoj kvalifikacijskoj utakmici drugoga para Slunj još u srijedu pobijedio Dinamo (OO) sa 3:1, a uzvrat u Odranskom Obrežu na rasporedu je u subotu.