Šestero zagorskih savate boksača i boksačica postalo je državnim prvacima u raznim kategorijama

U Svetom Ivanu Zelini održano je Prvenstvo Hrvatske u savate boksu – assaut za juniore i seniore

U organizaciji savate kluba Čigra iz Sv. I. Zeline  održano je Prvenstvo Hrvatske u savate disciplini assaut za juniore i seniore. Nastupilo je 67 boraca iz 12 hrvatskih klubova.  Među njima su bili i natjecatelji i natjecateljice iz tri zagorska kluba, Stubica (D. Stubica), Đidara (Zabok) i Kobra (M. Bistrica). Najviše uspjeha ponovno je imala Stubica koja je osvojila pet naslova državnih prvaka. Pošlo je to za rukom sjajnoj seniorki Heleni Beljak u kategoriji do 45 kg, te seniorima Ivanu Klanjčiću (-75 kg), Dariu Boroši (-70 kg), Miroslavu Tustiću (-80 kg) i Zdenku Mirtu (+85 kg). Posebnu nagradu dobio je Dario Boroša koji je proglašen najboljim seniorom Prvenstva Hrvatske.  Uz pet zlata Stubica je osvojila i dvije srebrne, te pet brončanih medalja.

Đidara je svog „zlatnog dečka“ imala u Jakovu Ivaneku koji se okitio naslovom prvaka u juniorskoj konkurenciji  i to u kategoriji do 75 kilograma. Izuzev zlatne medalje, Đidara je osvojila i tri srebrne, te četiri brončane medalje.

Do medalje je stigla i Kobra za koju je broncu osvojio Filip Čukman kod juniora u kategoriji do 60 kg.

U čak tri kategorije kod seniora vidjeli smo zagorska finala. Tako je najbolji senior natjecanja, Dario Boroša iz Stubice u finalu kategorije do 70 kg  savlada borca Đidare Željka Juraka, a Dariov klupski kolega, Miroslav Tustić, nadvisio je u kategoriji do 80 kg Marka Vrbaneca iz Đidare. U kategoriji preko 85 vidjeli smo finale „stubičko finale“ u kojem je Zdenko Mirt bio uspješniji  od Matije Blažinića.

Treneri Srećko Znika (Stubica), Đinko Sinković (Đidara) i Darko Milošić (Kobra) bili su zadovoljni nastupima svojih pulena i pulenki.