[VAŽNA POBJEDA] Bedekovčina osigurala prvo mjesto!

Igrači trenera Mikulca od početka su kontrolirali utakmicu protiv ekipe Maksimir Pastela 2.

Kadeti RK Bedekovčina, 2004. godište i mlađi u 21. kolu 2. hrvatske kadetske rukometne lige A gostovali su u derbiju kod ekipe Maksimir Pastela 2. i kada je najpotrebnije odigrali sjajno.

Naime, Bedekovčina je stigla do vrlo važne pobjede, kojom su kolo prije kraja prvog dijela prvenstva osigurali 1. mjesto i u ligu za prvaka prenijet će sjajnih 6 bodova. Igrači trenera Mikulca od početka su kontrolirali utakmicu. Domaćini su imali vodstvo 1:0 i to im je bilo jedino. Gosti rade seriju od tri gola za 1:3, a ubrzo je i 3:8. U završnici prvog dijela igrom sa dva pivota domaćini se približavaju i na odmor se odlazi sa 15:16.

U nastavku izjednačena borba, uz dva izjednače ja, na 20:20 i 21:21, i to nakon što je Bedekovčina imala plus 4 (16:20). No, to nije pokolebalo goste, koji završnicu dobivaju sa 6:3, za konačnih 24:27. U nastavku je nađeno rješenje za igru sa dva pivota i iz sve ostale kvalitete ekipe, Bedekovčina je stigla do ove važne pobjede. U 22. kolu, zadnjem prvog dijela natjecanja Bedekovčina dočekuje ZG Dubravu, no bit će to utakmica bez rezultatskom imperativa, jer je osigurano 1. mjesto, pa će u dodatnu ligu za prvaka Bedekovčina ući sa 6 bodova, i tamo se sučeliti sa 3 ekipe iz skupine B. U subotnjoj utakmici, najefikasniji ponovno Patrik Boroš sa 9 golova, Lovro Končić dodao je 6.

RK MAKSIMIR PASTELA II - RK BEDEKOVČINA 24:27 (15:16)

ZAGREB Dvorana OŠ Jelkovec Suci: Erceg, Bjelovar, Heršak, Kapela, GLEDATELJA: 50
BEDEKOVČINA: Majer, L. Končić 6, K. Kuleš 3, M. Kuleš 1, Boroš 9(2), Stanić, Šenjug, Merkaš, Gregurić 4, Brezak, Kotarski, Šipek, Jambrek, Meštrović 4, Tkalčević; TRENER: Denis Mikulec