Svakom po bod

U 5. Kolu 3. NL centar odigran prvi od tri zagorska derbija

Peto kolo 3. NL Centar ponudilo je prvi od tri zagorska derbija ove jeseni. Na „domaćem“ terenu u Maču Tondach je ugostio Gaj iz Mača. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka rezultat je glasio 2:2 i svakom takmacu pripao je po bod.

Gledajući zapisnike utakmice uvidjeli smo dosta promjena u oba sastava. Tako Srećko Mlinarić, trener Tondacha,  nije mogao računati na „crvenog“ Ivan Boseca koji je zaradio isključenje na utakmici protiv Lučkog, ozlijeđene Borovčaka i Kovjanića te istovremeno zbog crvenog kartona i sam trener Mlinarić morao je „voditi“ ekipu iz gledališta. Ništa manje problema nije imao niti trener Gaja Glavica koji nije mogao računati na ozlijeđene Kotarskog i Sambola ( ozlijedio se na zagrijavanju ) te je neočekivano na klupi ostavio Šoštarića, Strahonju i Deaka.

Prvo poluvrijeme nije zadovoljilo brojnu publiku na tribinama. Bilo je to poluvrijeme u kojem su oba takmaca više pazila da ne prime pogodaka negoli da ga postignu. Većina igre odvijala se na sredini terena pa su obje ekipe pokušavale brzim tranzicijama ako se ukazala prilika ugroziti gol protivničkog vratara. Bilježnica mi je ostala prazna do 38. minute, izuzimajući sedmu minutu kada je Boronjek pobjegao obrani Gaja i nakon što je izašao sam pred Babića pokušao ga je lobati u čemu je i uspio ali je na njegovu žalost i navijača Tondacha lopta pogodila prečku i odbila se u polje. No, zato Boronjek u navedenoj minuti, 38., iz puno nepovoljnije situacije dovodi svoju ekipu u vodstvo. Opet je njegova brzina došla do izražaja, dobio je loptu na sredini igrališta i u punom sprintu se okomito uputio prema vratima Babića ali su ga jako dobro pratili stoperi Gaja i došavši na 18 metara odlučio se na udarac koji i nije bio prejak ali je na iznenađenje svih, vjerujem  i samog Boronjeka, Babić neobjašnjivo propustio loptu kroz ruke koja se zakoprcala u njegovom lijevom kutu. Vodstvo Tondacha i za sedam minuta odlazak na odmor.

Trener Glavica uvidjevši da njegovi dečki ne funkcioniraju dobro odmah na početku drugog poluvremena uvodi Šoštarića i Deaka  a u svlačionici ostaju Mazalović i Kovač. Ulaskom navedenih igrača igra Gaja poprima puno bolje konture i osjeća se da bi moglo doći od smanjenja rezultata. No tada se dogodila 51. minuta i velika pogreška golmana Babića. Marko Mlinarić izveo je korner i uputio loptu prema drugoj stativi koja je preko ruku Babića ušla u mrežu i dovela Tondach u vodstvo od 2:0.

Ovaj pogodak nije omeo igrače Gaja u namjeri da sustignu protivnika već i dalje atakiraju predvođeni Šoštarićem i Deakom prema Martinecu i takova se igra isplatila u 62. minuti kada je Šoštarić dobro podvalio loptu za Šabana koji takove prilike ne propušta i postiže pogodak za smanjenje rezultata. Šest minuta kasnije u istim ulogama su opet Šoštarić i Šaban ali je ovoga puta Martinec odlično obranio neugodan udarac Šabana.

U 73. minuti novi igrač Gaja Ristovski koristi jednu gužvu u šesnaestercu Tondacha i pogađa mrežu te utakmicu dovodi u egal.

Taj rezultat je ostao i do kraja susreta tako da su takmaci – najrealnije – podijelili plijen te je svakoj ekipi pripao po bod.

Za kraj o sudačkoj trojci – u prvom poluvremenu gotovo besprijekorno suđenje da bi ipak u drugom poluvremenu malo promijenili kriterij i opći je dojam da su bili blažiji prema Gaju jer u drugom poluvremenu rijetko je bio dosuđen slobodni udarac za Tondach odnosno u svim situacijama, što bi se reklo u nogometu, koje su bile „li – la“ dosuđeno je u korist Gaja. No, isto tako moram naglasiti suci niti malo nisu utjecali  na konačan ishod ovog susreta ali su tim nekim svojim odlukama unosili nervozu u aktere na terenu.

MAČE. Stadion NK Gaj. Gledatelja: 400. Sudac: Grgur Jović 6 ( Zagreb). Pomoćnici : Dominik Jurčec (Zagreb), Marin Stanković (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Boronjek 38; 2:0 Mlinarić 51; 2:1 Šaban 62; 2:2 Ristovski 73;

Tondach: Martinec 6,5, Kralj 7,  Usmiani 7,  Mlinarić 7,5; Frtalj 7, Frančina 6,5, Bobinec 6,5;,Jurina 6,5 (66. Hendija) , Zrnc 7, Bosec 7, Boronjek 7. Trener:

Gaj: Babić 5, Ristovski 6,5 Dačnik- Kovačić 6, Vukadin 6,5, Haramustek 6,5 (90. Cvrtila - ) , Šaban 6,5; Aščić 7, Mazalović 6 (46. Deak 7 ) Kovač 6 (46. Šoštarić 7) , Banekovićb6,5, Postonjski 6,5. Trener: Marijan Glavica 6,5.

Igrač utakmice: Marko Mlinarić (Tondach)