Poraz Tondacha uz „mali poguranac“ sudaca

U šestom kolu 3. NL centar Tondach gostovao u Vrapču

U šestom kolu 3. NL Centar Tondach je gostovao u Zagrebu kod Vrapča i pretrpio, uz „mali poguranac“ sudaca poraz od 1:3.

Trener Mlinarić u ovom susretu nije mogao računati na sve svoje igrače jer od prvog kola ne može računati na Tina Fruka a u ovom kolu su se pridružili i Boronjek te Kralj.

Početak utakmice obilježio je veliki pljusak i nemogući uvjeti na terenu koji je bio prekriven vodom te poklon suca Jokića.

Susret još nije dobro ni počeo a već u šestoj minuti sudac dosuđuje jedanaesterac u korist domaćina.  Bila je to situacija nakon koje se u šesnaestercu Tondacha stvorila gužva a golman Martinec je odlično dva puta intervenirao da bi se odjednom čula zviždaljka suca koji je pokazao na bijelu točku. Prestrogo – čini nam se !

Udarac s bijele točke Martinec brani ali na odbijenu loptu natrčava Houdek i domaćin vodi 1-0! Tondach brzo dolazi k sebi i kreće po izjednačenje i već u 21 minuti nakon lijepe akcije Marko Mlinarić postiže pogodak za izjednačenje i slavlje gostiju.

Nakon izjednačujućeg pogotka igra Tondacha se podigla i činilo se da bi sve moglo otići na njihovu stranu ali u 41. minuti  nakon nesporazuma gostujuće obrane i centaršuta najbolje se snalazi crnoputi Florentino i Vrapče vodi 2-1. Drugo poluvrijeme kreće sa šansom Vrapča i nakon kornera Florentino pogađa stativu.

Nakon toga  gosti preuzimaju inicijativu i prijete udarcima Mlinarića i Bobinca ali domaći vratar je na visini zadatka te otklanja prijetnju eventualnog izjednačenja.  I kad je sve „mirisalo“ na izjednačenje domaćin preko svog najboljeg igrača Tomšića koji glavom prebacuje Martinca - postavlja konačni rezultat 3-1!

Do kraja utakmice Tondach je imao još jednu priliku preko Frtalja da smanji vodstvo domaćina ali u tome nije uspio tako da je rezultat na semaforu nakon devedeset minuta pokazivao Vrapče 3. Tondach 1.

Svoj sljedeći susret u sedmom prvenstvenom kolu Tondach igra u subotu, 30., rujna u 16,45 sati,  u kojem ugošćuje zagrebački Maksimir.

Vrapče – Tondach 3:1

ZAGREB. Stadion NK Vrapče. Gledatelja: 150. Sudac: Matija Jokić ( Zagreb ). Pomoćnici: Jurica Šarić ( Dugo Selo ), Zlatan Bilić ( Zagreb ).

Strijelci: 1:0 Houdek 6'; 1:1 Mlinarić 21'; 2:1 Florentino 41'; 3:1 Tomšić 76'.

VRAPČE: Ševerdija, Perinić ( 57. Marić ), Gjaja, Bošnjak ( 46. G. Tolić ), Florentino ( 90. Pudić ), Tomšić ( 86. Jurak ), Houdek ( 46. Špišić ), Kelava, M. Tolić, Pađen, Ćosić. Trener: Denis Bezer.

TONDACH: Martinec, Hendija, Mlinarić, Jurina, Frtalj,  Frančina ( 71. Cvilko ), Bobinec, Borovčak ( 81. Bartolec ), Zrnc, Usmiani, Bosec. Trener: Srećko  Mlinarić.