Frtalj srušio lidera

Tondach nanio prvi proljetni poraz Dinamu (OO)

U 22. kolu 4. NL središte – skupina A Tondach je dočekao vodeći Dinamo (OO). Baš smo sa zanimanjem očekivali ovu utakmicu, jer Tondach igra jako dobro proljeće, bez poraza je ušao u ovu utakmicu i sigurno je pravi izazov bila utakmica protiv lidera i ekipe koja je također bez poraza u proljeće i sve je bliže naslovu pobjednika. No, nekako Dinamo najviše problema ima sa zagorskim klubovima. Jer jedina utakmica koju nije dobio u proljeće je ona protiv Straže, a ako se prisjetimo jeseni zadnji poraz prije ove utakmice bio je još od 13. studenog od Mladosti iz Zaboka.

Na odmor bez golova, gosti skromni

Prvu opasnost zabilježili smo pred golom gostiju u 5. minuti. Korner s lijeve strane izveo je Franko Borovčak a obrana je izbila opet njemu na nogu. Drugo ubacivanje bilo je puno opasnije posebice zbog jakog vjetra, pa Ivan Batinić glavom odbija u novi korner. Ovaj puta korner je izveden s desne strane a Borovčak glavom sa 7 metara puca preko gola. U 18. minuti Petar Boronjek uzima loptu na centru i osvaja prostor te ga Batinić ruši na 25 metara od gola. Karlo Bobinec izvodi slobodan udarac ali po zemlji puca samo do živog zida. U 24. minuti gosti kod iznošenja lopte griješe i Andrija Frančina ju osvaja na 25 metara i odmah spušta za Filipa Merlina koji puca iz prve ali dosta pored gola. U 26. minuti Boronjek se izborio za jednu loptu na lijevoj strani, daje u sredinu za Merlina, kojem lopta prolazi ispod noge, ali ju na 18 metara smiruje Karlo Frtalj te puca malo preko gola.

U 27. minuti Frtalj ubacuje s lijeve strane opasno pred gol, ali Ivan Jurač glavom odbija. U 29. minuti opet je Boronjek aktivan na lijevoj strani, ubacuje u sredinu, obrana izbija na 18 metara, gdje na nju dolazi Frančina i puca iz prve malo preko gola. U pola sata gosti su samo napucavali duge lopte koje je obrana Tondacha lako hvatala. Po tom periodu teško bi bilo pogoditi da se radi o uvjerljivo vodećoj ekipi lige. Prvi udarac gosti su imali u 36. minuti kada je iz slobodnjaka sa 30 metara malo iskosa pucao Josip Ćorić i pogodio sam gornji lijevi kut gola Damira Družinca, koji je bio na visini zadatka. Odmah u 37. minuti na drugoj strani nakon ubacivanja s lijeve strane sa 10 metara puca Dario Kralj ali je i Zlatko Šolčić na golu Dinama odlično reagirao.

U 43. minuti Frančina osvaja loptu na centru i daje desno za Frtalja, koji vara čuvara i opasno ubacuje, no Batinić izbija u korner. Na odmor se tako odlazi bez golova, a ako se gleda dojam, puno bolji ostavio je Tondach. No, jasno je da liga nije na dojam, nego na rezultat, a ostalo je vidjeti, hoće li nam Dinamo (OO) u nastavku pokazati, zašto je na prvom mjestu.

Frtalj izborio i zabio penal za prvi poraz Dinama (OO)

U nastavku, već u 48. minuti prva prijetnja gostiju. Slobodan udarac iz opasne zona sa 25 metara ali sa strane, idealno za ubacivanje, izveo je Ivan Fabijanec, ali je Bobinec bio najviši u skoku pred svojim golom i izbio loptu. I u 50. minuti gosti prijete. Na lijevoj strani loptu je sačuvao Karlo Rebernjak i ubacio na 5-6 metara, gdje skače Bara Ndao, ali Boronjek je jači u skoku i otklanja opasnost. Tako su gosti u pet minuta nastavka napravili više nego u svih 45 minuta prvog poluvremena. No, nije to obeshrabrilo domaćine i već u 53. minuti, nakon kornera Borovčaka, skače Bobinec, ali od Batinićeve glave lopta se odbija u novi korner.

No, u 55. minuti Frtalj bježi po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, na njega dolazi Rebernjak i gura ga, a sudac Stjepan Mihaljinec pokazuje na kazneni udarac, uz veliko negodovanje igrača i vrlo neugodne uvrede gostujućih navijača. Penal je u 56. minuti u vodstvo domaćina pretvorio baš Frtalj. Gosti pokušavaju do izjednačenja u 61. minuti kada se po desnoj strani dobro probio Ndao, no pucao je pored gola. Na drugoj strani, u 66. minuti iz slobodnjaka se preko 30 metara puca Bobinec, no Šolčić lako hvata loptu. U 70. minuti Frtalj je imao zicer. Izbjegao je zaleđe, dobio pravovremenu loptu od Bobinca i sam izbio pred Šolčića, no došao mu je preblizu i pucao u noge. Od svega samo korner.

Gosti stišću, ali bez prilika, a u 83. minuti Tondach je propustio meč loptu. Frtalj je doslovce oteo jednu loptu na 35 metara, dao za Frančinu, koji dobro prima loptu, dobro odrađuje i varku, ali onda sa 10 metara puca mlako, dovoljno da Šolčić obrani i ostavi utakmicu otvorenom. U 88. minuti , nakon odbijene lopte Ćorić puca sa 20 metara, ali jako neprecizno. U 90. minuti Frtalj se probio u kazneni prostor, othrvao se trojice, ali snage za jači udarac je uzmanjkalo, pa je Šolčić lako obranio. U prvoj minuti sučeve nadoknade u gužvi gosti imaju dva udarca, i traže ruku u kaznenom prostoru, no u oba slučaja sudac odmahuje, a u protestima Rebernjak dobiva i crveni karton. Tondach je na kraju sačuvao pobjedu, nanio prvi proljetni poraz Dinamu, a za sebe zadržao proljetnu nepobjedivost.

Izjave:  Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Jako teška utakmica. Prije svega čestitam svojim dečkima na zalaganju i borbi i na kraju mislim da je pobjeda zaslužena. Čestitam i ekipi i treneru Dinama (OO) na sjajnoj igri i na prvom mjestu u ligi i želim im sve najbolje do kraja prvenstva.''

Marijo Rendulić, NK Dinamo (OO): ''Ja mislim da je ovo bila dobra prvenstvena utakmica, da je bilo borbeno, iako je malo težak teren, pa to nije omogućilo bolju igru. Domaćin je zabio gol i to je to, pobjeda.''

4. NL – središte skupina A, 22. kolo

TONDACH – DINAMO (OO) 1:0

SUCI: Mihaljinec, Sokolić, Petriško

STRIJELAC: 1:0 Frtalj 56' 11m

TONDACH: Družinec, Bartolec, Kralj, Hendija, Boronjek (67' L. Jurina), Borovčak, Merlin (90+2' Filipec), Frtalj, Frančina, Bobinec (74' R. Jurina), Gredelj; trener Drago Bartolić.

DINAMO (OO): Šolčić, Rebernjak, Jurač, Batinić, Vučić, Savičić, Ndao, Fabijanec (59' Halama), Ćorić, Šimić (67' Rebić), Pršir (59' Lukić); trener: Marijo Rendulić.

Danas je odigrana još jedna utakmica u kojoj je Straža kod kuće poražena od Prečkog 1:2. Podsjetimo, još u srijedu Zagreb je pobijedio Mladost Zabok 1:0.

Ostale se utakmice igraju na Uskrsni ponedjeljak.