Bedekovčina uvjerljiva protiv Karlovca za ligu za prvaka

Liga za prvaka igrat će se dvokružno s ekipama iz suprotne skupine

U 22. (posljednjem) kolu 2. HRL središte B za dječake rođene 2004. godine i mlađe Bedekovčina je uvjerljivo svladala Karlovac s 29:19. Na samom početku, nakon uvodnih 1:0, vidjeli smo dvije manje serije golova.

Najprije je Karlovac s 3 gola jedini puta na utakmici poveo (1:3), a tada domaćini rade seriji od 5 golova za vodstvo 6:3. Gosti su se približili na 9:8, no na poluvrijeme Bedekovčina odlazi sa 14:11. U nastavku dosta dugo igralo se skoro gol za gol, sve do 20:18, a tada Bedekovčina serijom od 4:0 odlazi na sigurnih 24:18 i rješava utakmicu.

Tu gosti potpuno padaju i nakon 19. gola, domaćini s novom serijom od 5 golova dolaze do uvjerljivih 29:19. Bedekovčinu je predvodio Patrik Boroš s 13 golova, Tin Tkalčević je dodao 6. Kod Karlovca Karlo Benić i Filip Šalković postigli su po 5 golova. Ovom pobjedom Bedekovčina je sa 30 bodova osvojila 3. mjesto u skupini B i time osigurala plasman u ligu za prvaka, koju će igrati 6 ekipa, po 3 iz svake skupine. To su uz Bedekovčinu osigurali i Zaprešić i Maksimir Pastela 2, a iz skupine A to su Petrinja, Sesvete 2 i Metalac. Rezultati odigranih utakmica se prenose, pa na startnoj tablici Bedekovčina ima 1 boda, kao i Metalac. Vode Petrinja i Zaprešić s po 6 bodova, a Sesvete 2 i Maksimir Pastela 2 imaju po 5 bodova.

Liga za prvaka igrat će se dvokružno s ekipama iz suprotne skupine, a počinje 14. i 15. travnja.

Bedekovčina će u 1. kolu gostovati kod Petrinje.

RK BEDEKOVČINA – RŠ KARLOVAC 29:19 (14:11)

BEDEKOVČINA, Dvorana Srednje škole GLEDATELJA: 150 SUCI: Bednjanec (Gorica) i Perković (Zaprešić)

BEDEKOVČINA: Končić 3, Kuleš 1, Sinković, Boroš 13(1), Šenjug, Stanić, Kovačić, Gregurić 3, Brezak 1, Kotarski, Pavetić, Jambrek, Meštrović 2, Tkalčević 6; TRENER: Denis Mikulec

KARLOVAC: Kurtagić, Gavrić 2, K. Benić 5(1), Velimirović 3, D. Benić 1, Stipetić 1, Kapiteli, Turkalj, Raužan 1, Jakić, Stanković, Šalković 5(1), Ples, Nesuda, Popović, Mateša 1; TRENER: Aldo Navialić