Bedekovčina slavila u derbiju

11. kolo 2. hrvatske kadetske rukometne lige središte 2002. godište: RK Medveščak - RK Bedekovčina 26:30

Kadeti Bedekovčine (2002. godište) u 2. hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi – središte u 11. kolu gostovali su kod Medveščaka. Obje su ekipe ušle u utakmicu sa po 9 pobjeda i jednim porazom, pa je ovo bio izravan susret za trenutno vodstvo na ljestvici.

Od početka utakmice igra se gol za gol do 10. minute kad domaćin uspijeva otići na dva razlike 8:6, i to održava do posljednjeg napada Bedekovčine u prvom dijelu, koji Končić iz koraka 5 sekundi do kraja zabija za 16:15. U drugom poluvremenu ponovno izjednačena utakmica, gol za gol, do 35. minute kada Bedekovčina uspijeva povesti 18:19, te nekoliko minuta kasnije prvi puta se "odlijepiti" na plus tri, 19:22, kada je na golu proradio Pavetić. Osam minuta do kraja rezultat je 21:26, i čini se da je Bedekovčina sigurna, no nerealizirani sedmerac i kontra omogućuju domaćinu da se vrati u utakmicu na 24:26. To je bilo sve što im je Bedekovčina omogućila te mini serijom odlazi na plus 4 za konačnih 30:26. Dejan Končić postigao je 10 pogodaka, Šoštar i Turković dodali su po 5.

- Danas smo na teren istrčali kao prava ekipa, od prve minute dečki su se držali dogovora i bili strpljivi u napadu. Oni na klupi pružali su veliku podršku dečkima na terenu, te nas je to zajedništvo krasilo tokom cijele utakmice i omogućilo da pobijedimo kvalitetnog protivnika. Čestitam dečkima na velikoj pobjedi, a gostima na fer i korektnoj igri – izjavio je trener Filip Martinić. Ovom pobjedom Bedekovčina je preuzela vodstvo na ljestvici sa 20 bodova, a u 12. kolu ponovno ima jako teško gostovanje, kod ekipe Maksimir Pastela 2.

RK MEDVEŠČAK - RK BEDEKOVČINA  26:30 (16:15)

ZAGREB, Dom sportova III, Suci Capar i Podgorščak, oba Jastrebarsko GLEDATELJA: 25

BEDEKOVČINA: Pavetić, Končić 10, Kuleš, Turković 5(1), Mohač 4 Tkalčević, Draganić, Kelemen 3, Habulin, Klokočovnik, Ded 3, Sinković, Šoštar 5; TRENER: Filip Martinić