14. kolo doigravanja za plasman u 1. hrvatsku kadetsku rukometnu ligu: Velika proslava u Bedekovčini

Slavlje koje su ovim mladi dečki na čelu sa trenerom Filipom Martinićem itekako zaslužili

Pala je zavjesa na dugu, ali vrlo uspješnu rukometnu sezonu za kadete RK Bedekovčina. U četvrtak u zadnjem kolu doigravanja za 1. hrvatsku kadetsku rukometnu ligu Bedekovčina je dočekala Libra tehničar. Bila je to zapravo revijalna utakmica, koju je trebalo odraditi i započeti veliko slavlje. Slavlje koje su ovim mladi dečki na čelu sa trenerom Filipom Martinićem i te kako zaslužili. Najprije je trebalo odraditi 18 kola prvog djela natjecanja, u kojem je izboreno doigravanje iz drugog plana. A tada je krenuo taj dodatni dio natjecanja, u kojem je Bedekovčina pokazala pravo lice i izniman napredak, te je sa 12 pobjeda i 2 neodlučena rezultata osigurala 1. mjesto i plasman u 1. hrvatsku ligu za svoj uzrast. U ovu zadnju utakmicu lišeni bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, rukometaši Bedekovčine, ispražnjeni nakon utakmice 4 dana prije kod izravnog konkurenta Gorice, krenuli su malo usporenije, pa je gost, iako s igračem manje, jer je na utakmicu stigao sa samo 6 igrača, na početku i vodio do dva gola razlike. No, sredinom poluvremena Bedekovčina preuzima vodstvo i na poluvrijeme odlazi sa 15:14. U nastavku prednost raste, igraju svi igrači a impresivan je Marko Mohač na desnom krilu, koji je izludio gostujućeg golmana Karla Kovača zabivši mu ''krivom'' rukom 8 golova, od čega 5 u 10 minuta nastavka od 30. do 40. minute. Odličan je bio i Tibor Turković sa 7 golova, a Dejan Končić i Karlo Jurina, koji su vukli Bedekovčinu do ove titule, zabili su ovaj put, uz nešto manju minutažu 5 odnosno 3 gola. Na kraju ostvarena je sigurna pobjeda 33:28 i slavlje je moglo početi.

Ludnica na tribinama

Da se nešto veliko stvara u rukometnoj Bedekovčini, uvjerili smo se i nakon pogleda na tribina. 200-tinjak navijača od početka do kraja bodrilo je svoje mlade ljubimce, predvođeni skupinom mladih navijača koji su pred sobom imali transparent Bedeks boys, a nakon kraja utakmice krenulo je veliko slavlje. Pehar pobjednicima, točnije kapetanu Karu Jurini uručio je delegat utakmice Žarko Jerneić, u kratkom govoru igračima i treneru čestitala je predsjednica kluba Aleksandra Kuleš, ujedno uputivši i veliku zahvalu roditeljima i navijačima i najavivši nakon ljetnog odmora nastup u 1. hrvatskoj kadetskoj ligi. I načelnik Općine Bedekovčina Darko Ban nije propustio pozdraviti novi ponos sportske Bedekovčine. Sve u svemu, bio je to jedan lijepi dan za slavlje na kraju naporne ali izvrsne sezone za kadete RK Bedekovčina.

RK BEDEKOVČINA – RK LIBRA TEHNIČAR 33:28 (15:14)

BEDEKOVČINA: Dvorana SŠ Bedekovčina GLEDATELJA: 300 Suci: Kozjak i Volarić (oba Zagreb)

BEDEKOVČINA: Pavetić, K. Kuleš, D. Končić 5, M. Kuleš 2, Boroš 1, Turković 7, Mohač 8, Tkalčević, Kovaćić 1, Draganić, Habulin, Skozrit, Jurina 3, Ded 3 Šoštar 3; TRENER: Filip Martinić