1. ŽNL, 1. kolo: Odličan start za Oštrc, neugodan za branitelja naslova Inkop

Domaći su navijači sigurno sa nestrpljenjem dočekali novu sezonu

Nova sezona 1. zagorske lige odmah je donijela i jedan veliki derbi, utakmicu Oštrc i Inkopa, dakle trećeplasirana ekipa iz prošle sezone dočekala je branitelja naslova. U svakoj sezoni ove ekipe igraju vrlo zanimljive utakmice, pa se i sada tako očekivalo. Također, domaći su navijači sigurno sa nestrpljenjem dočekali novu sezonu, ne bi li saznali koliko može potrajati serije nepobjedivosti Oštrca, koja traje od 18. rujna lani i do ove utakmice iznosila je 21 utakmicu.

Vrlo dobro poluvrijeme i 2:1 za Oštrc

Vidjeli smo vrlo dobrih prvih 45 minuta, sa podosta prilika i tri gola. Oštrc je poveo već u 5. minuti. Iz kornera je nabacio Franko Borovčak i to na nekih 12 metara gdje je sam ostao kapetan Marko Trčak i pogodio uz samo stativu za 1:0. U 13. minuti zanimljiva situacija. Golman Oštrca Mario Priščan izbio je loptu skroz pred gol Inkopa, golman na drugoj strani Branimir Adžić bio je neodlučan, Mihael Škrlec krenuo je u trku sa Lovrom Hajdekom, kojega lopta pogađa u ruku nakon što se odbija od zemlje, ali sudac ne pokazuje na bijelu točku, uz negodovanje domaćina. Gosti prvi puta prijete u 16. minuti, kada je nakon polukontre Denis Novosel dobio loptu na desnoj strani. Uslijedio je udarac sa 20 metara, ali pored gola. U 18. minuti slobodan udarac za goste sa 25 metara izvodi Matija Šoprek, ali puca preko gola. U 25. minuti prilike na obje strane. Najprije korner za Oštrc, nakon kojega se lopta odbija na 20 metara, gdje ju hvata Ivan Valjak i puca, ali Adžić brani. Na drugoj pak strani oštro sa 25 metara puca Šoprek, ali Priščan brani. U 26. minuti Jurica Vučković u sredini pronalazi Novosela, ali Danijel Mijatović izbija u korner. U 30. minuti kapetan gostiju Josip Moštak puca sa 25 metara, Priščan brani, a Novosel odbijanac sa par metara iskosa šalje pored gola. Odmah u 31. minuti na drugoj strani Nikola Latin puca iskosa sa 10 metara, ali Adžić brani. U 32. minuti Inkop dolazi do1:1. Duga lopta na Vedrana Jakuša, koji ju na 25 metara smiruje, a Mijatović i Dominić se sudaraju, pa Jakuš ostaje sam i sa 20 metara pogađa pored same lijeve stative za izjednačenje. No, u završnici Oštrc vrača vodstvo. U 42. minuti Dominić uzima loptu Hajdeku, kreće sam prema golu iskosa s desne strane, a Hajdek ga ruši i dobiva crveni karton. U 44. minuti Škrlec izvodi taj slobodan udarac, lopta prolazi kroz živi zid i prolazi pored nekolicine igrača sve na 2 metar od gola gdje čeka Trčak i zabija još jednom za 2.1.

Oštrc potvrđuje pobjedu

U nastavku, u 49. minuti prvi udarac dolazi za domaće. Zvonimir Puklin pokušava s lijeve strane, ali u blok. U 52. minuti Latin nabacuje s lijeve strane, malo kasni Dominić, ali u nastavku puca Igor Vidović Popek sa 15 metara. Adžić brani. U 60. minuti, nakon polukontre po lijevoj strani probija se Latin, ali sa 20 metara puca preko gola. U 64. minuti nova kontra za Latina, ovaj puta nakon greške Jurice Draganića, više je prostora i za udarac, no lopta završava na stativi. U 65. minuti prva prilika za Inkop u nastavku. Nakon kornera Jakuš puca sa 10 metara preko gola. U 67. minuti Škrlec se sjajno probija po desnoj strani, bježi i puca sa 10 metara iskosa i pogađa još jednu stativu. U 70. minuti Inkop ostaje sa 9 igrača. Opet po lijevoj strani bježi Latin, sa leđa ga poteže na 20 metara Draganić i biva isključen. I baš kao kod prvog isključenja i ovaj puta iz slobodnjaka pada gol. Ovaj puta Škrlec u 71. minuti puca direktno i pogađa neobranjivo za 3:1. U 78. minuti nakon ubačaja Puklina sa desne strane izvrsno reagira Dominić i pogađa za 4:1. No, to nije sve. U 79. minuti opet se po lijevoj strani probija Puklin, nabacuje nisku loptu na koju naletava Dominić i promašuje ju. No, iza njega u trko je obrambeni Mario Mutak, koji se ne uspijeva zaustaviti i šalje loptu u vlastitu mrežu za 5:1. U 86. minuti mladi Karlo Drašić, par minuta nakon ulaska puca sa lijeve strane malo pored gola. Valja napomenuti da je Oštrcu zbog tri žuta kartona nedostajao Matija Kesak, no Inkop je sigurno još više žalio za Nikolom Jakopcem, koji je nedostajao iz istog razloga. Na kraju Oštrc dolazi do 22. utakmice zaredom bez poraza.

Drago Bartolić, trener NK Oštrc: ''Prije svega čestitam svojim dečkima na fer i sportskoj igri, na maksimalnom zalaganju. Odigrali su sve što sam od njih tražio od njih, pa i malo više od toga, jer nismo baš u optimalnoj formi za početak prvenstva. Pozdravljam navijače, koji su nas nosili do te agresivnosti i do zaslužne pobjede.''

Alojz Jakopec, trener, NK Inkop: ''Prvo kolo, odmah derbi, nije bilo tako loše na samom početku, do kiksa za primljeni gol. Odmah smo se vratili na 1:1. Mislim da su za utakmicu ključna bila naša dva isključenja, nakon kojih smo i primili golove. Sa dva igrača manje nismo se mogli vratiti protov dobre ekipe Oštrca. Zaslužena pobjeda Oštrca.''